Цеца емотивно проговори за сообраќајката на ВељкоШоу бизнис и трач
Језиво

Цеца емотивно проговори за сообраќајката на Вељко

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. „Најтешкиот…

Вака Владе Дивац го прослави Божиќ во АмерикаШоу бизнис и трач
Јаоо

Вака Владе Дивац го прослави Божиќ во Америка

Владе Дивац со Србите во Америка го прославил православниот Божиќ. По традиција, Србите кои се отселиле во Америка, каде сега…

Џејсон Мамоа во сопругата се заљубил на 8 години гледајќи ја на ТВШоу бизнис и трач
Љубов на прв поглед

Џејсон Мамоа во сопругата се заљубил на 8 години гледајќи ја на ТВ

Неодамна на листата на најзгодини мажи во светот, на прво место се најде Џејсон Момоа. По згодниот Момоа воздивнуваат многу…

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруариМобилни и технологија
Наскоро

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

Samsung планираат да го претстават долгоочекуваната Galaxy S10 серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари).…

Ана Кокиќ објави фотографија по разводот на БожиќШоу бизнис и трач
Интересен детаљ

Ана Кокиќ објави фотографија по разводот на Божиќ

Ана Кокиќ и Никола Раџен се разведоа на Божиќ, а јавноста ја информираа преку заедничко соопштение. „Сакаме вас да ве…