Првиот телефон со флексибилен екран конечно на пазаротМобилни и технологија
Конечно!

Првиот телефон со флексибилен екран конечно на пазарот

Првите рецензии откриваат дека FlexPai е робустен уред со екран кој има низок квалитет во споредба со денешните стандарди, а…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.01.2019

ОВЕН Многу писма, повици и мејлови може да стигнат од различни страни и да ви донесат одлични вести и информации.…

Пристигна трејлерот за филмот Капетан МарвелМузика и филм
само за фановите

Пристигна трејлерот за филмот Капетан Марвел

Претходните два трејлера ја претставуваа суперхеројската личност Керол Денверс, овој трејлер е мешавина од интергалактичка акција и нејзините човечки страни,…

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа НадалСпорт
среќно пензионирање

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен…

Џесика Симпсон бара лек за своите стапала!Шоу бизнис и трач
тоа е дел од бременоста

Џесика Симпсон бара лек за своите стапала!

Пејачката и актерка, Џесика Симпсон, во секој момент на свет треба да го донесе своето трето дете. За проблемот на…

Овие 3 мажи се најголеми заводници во хороскопотХороскоп
вистина е

Овие 3 мажи се најголеми заводници во хороскопот

Овие три знаци се издвојуваат од останатите мажи, бидејќи се прави, вистински шармери. Бик Жените тешко можат да одолеат на…

Што се тоа добри јаглехидрати и зошто ви се потребни?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Што се тоа добри јаглехидрати и зошто ви се потребни?

Ефектот на јаглехидратите врз здравјето и енергијата може да варира од позитивен до екстремно негативен, па оттаму доаѓа и нивната…

Енди Мареј емотивно најави крај на кариерата!Спорт
Шокантно

Енди Мареј емотивно најави крај на кариерата!

Енди Мареј, на емотивна прес конференција во Мелбурн, најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата.…

Историски пласман на Европското првенство за Македонските одбојкари!Спорт
Секоја чест

Историски пласман на Европското првенство за Македонските одбојкари!

Одбојкарската репрезентација на Македонија синоќа за прв пат се пласира на Европското првенство откако во последното коло од квалификациите во…

Челси ја одби понудата за Вилијан!Спорт
Не го даваат

Челси ја одби понудата за Вилијан!

На раководството на Челси не му требаше многу време да ја разгледа и одбие понудата на Барселона за бразилскиот репрезентативец…