Трипл-дабл на Јокиќ и нова победа за ДенверСпорт
Брилијантен

Трипл-дабл на Јокиќ и нова победа за Денвер

Никола Јокиќ продолжува со брилијантните партии во НБА и само потврди дека во моментов е еден од најдобрите играчи во…

Павар во јули се преселува во Баерн Минхен!Спорт
Трансфер

Павар во јули се преселува во Баерн Минхен!

Германскиот гигант Баерн Минхен продолжува со праксата да го ангажира најдоброто од Бундес лигата. Доказ за тоа е денешната официјализација…

Џим Кери има нова љубовШоу бизнис и трач
БРАВО!

Џим Кери има нова љубов

По трагичната смрт на поранешната девојка, Кетрион Вајт и тешките обвинувања дека тој е виновник за нејзиното предозирање со лекови,…

Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина РистовскиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина Ристовски

Борко и Нина Ристовски пред една година стапија во брак, но изминатиот викенд направија свадба во Скопје, за да прослават…