Никол Кидман го изигнорира Рами Малек при доделување на Златниот глобусШоу бизнис и трач
Упс

Никол Кидман го изигнорира Рами Малек при доделување на Златниот глобус

Рами Малек доби Златен глобус за филмот Bohemian Rhapsody, а наградата му ја додели актерката Никол Кидман. Некој успеал да го…

Маја Шупут овој пат провоцира од ФилипинитеШоу бизнис и трач
Има што да покаже

Маја Шупут овој пат провоцира од Филипините

Маја Шупут го преплави инстаграмот објавувајќи фотографии од својот зимски одмор далеку од очите на јавноста. Сексапилната пејачка е на…

Сузан Боил со неверојатна трансформацијаШоу бизнис и трач
Wow

Сузан Боил со неверојатна трансформација

Сузан Боил повторно застана на сцената на која стоеше пред девет години од каде и се промени целиот живот. Сузан…

Јелена Карлеуша за разводот на Ана КокиќШоу бизнис и трач

Јелена Карлеуша за разводот на Ана Кокиќ

Веста која силно одекна на Божиќ за разводот на Ана Кокиќ, стигна и до Јелена Карлеуша која јавно на Твитер…

Тони Цетински возел пребрзо па прегазил пешакШоу бизнис и трач
Ќе треба да иде во затвор?

Тони Цетински возел пребрзо па прегазил пешак

Обвинителство во Пула покрена обвинение против музичарот Тони Цетински за предизвикување сообраќајна несреќа со смртна последица во Ровињ. Според соопштението…

Аналис Бракенсик била пронајдена мртваШоу бизнис и трач
Тажно

Аналис Бракенсик била пронајдена мртва

Аналис Бракенсик била пронајдена мртва во својата куќа во Сиднеј, а причината за смртта е самоубиство. Бракенсик кариерата ја започнала…

Лејди Гага е најдобра актеркаШоу бизнис и трач
ЗАСЛУЖЕНО

Лејди Гага е најдобра актерка

Лејди Гага се закити со наградата Најдобра актерка на синоќешната гала на „National Board of Review Awards“. На свеченоста во Њујорк, 32-годишната…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.01.2019

ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе…

3 негативни последици од претераната употреба на солЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

3 негативни последици од претераната употреба на сол

Сигурно некогаш сте се запрашале зошто солта е непожелна во фитнес плановите за исхрана, па дури и во лекарските препораки за…

Тотенхем ја одреди цената за Ериксен!Спорт
Шокантно

Тотенхем ја одреди цената за Ериксен!

Британските медиуми во текот на вчерашниот ден пишуваа дека Реал Мадрид и тоа како е загреан за ангажман на Кристиан…