Ова се најгледаните спотови на YouTube за 2018 годинаМузика и филм
Заслужено

Ова се најгледаните спотови на YouTube за 2018 година

Десет најпопуларни спотови за 2018 година во светот: Maroon 5 – “Girls Like You (ft. Cardi B)” – 1.3 милијарди…

ХБО објави сцена од новата сезона на Game of ThronesМузика и филм
Во исчекување

ХБО објави сцена од новата сезона на Game of Thrones

ХБО објави сцена од новата сезона од серијата „Игра на тронови“, на три месеци пред премиерата. Иако видеото трае само…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 09.01.2019

ОВЕН Делувате динамично, шармантно и хумористично, кога се изразувате себеси пред околината, па некој одтаму Ви испраќа позитивни и искрени…

Како да постигнете дефинирано телоЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

Како да постигнете дефинирано тело

Целта на многу луѓе, особено жени, е да постигнат дефинирано тело, па затоа често ја избегнуваат теретаната, или пак практикуваат…

Парите не се проблем Мурињо да се врати во БенфикаСпорт
Изјава

Парите не се проблем Мурињо да се врати во Бенфика

Луис Фелипе Виера истакна дека парите не се проблем околу носењето на Жозе Мурињо во своите редови и посочи дека…

Погба:Мурињо беше проблемот во Јунајтед!Спорт
Провокација

Погба:Мурињо беше проблемот во Јунајтед!

Постариот брат на Пол Погба, Матијас, жестоко го искритикува португалскиот тренер Жозе Мурињо, кој до пред 3 недели беше предводник…

Јан Облак ќе потпише нов договор со Атлетико!Спорт
Нов договор

Јан Облак ќе потпише нов договор со Атлетико!

Атлетико Мадрид и голманот Јан Облак се блиску до потпишување нов договор, објавија во вторникот шпанските медуми. Облак има договор…

Кејт Мидлтон е повторно бременаШоу бизнис и трач

Кејт Мидлтон е повторно бремена

Кралското семејство овие гласини не ги потврди, но не ги ни демантираше во официјално соопштение, како што е вообичаена пракса.…

Ферари отвори изложба во чест на Михаел ШумахерСпорт

Ферари отвори изложба во чест на Михаел Шумахер

Легендарниот седумкратен шампион во Formula 1, Михаел Шумахер, во четвртокот наполни 50 години, а во име на јубилејот, Ferrari отвори…

Леди Гага со своја козметичка линијаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Леди Гага со своја козметичка линија

Поп-ѕвездата Леди Гага промовира своја козметичка линија „Куќа на убавината“ која вклучува шминка, парфем и линија за нега на телото.…