ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.01.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

6 совети за зголемување на тежина и градење мускулна масaЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

6 совети за зголемување на тежина и градење мускулна масa

Поголемиот дел од времето се фокусираме на ефикасните начини за намалување на телесната тежина, но многу луѓе кои се занимаваат…

Ники Лауда хоспитализиран на интензивна нега во Австрија!Авто-мото
Лоши вести

Ники Лауда хоспитализиран на интензивна нега во Австрија!

Поранешниот возач во Формула 1 и трикратен светски шампион, легендарниот Ники Лауда, итно е пренесен во болница во Австрија откако…

Ќе се жени одбојкарот Александар ЉафтовШоу бизнис и трач
Со среќа

Ќе се жени одбојкарот Александар Љафтов

Македонскиот репрезентативец Александар Љафтов ја запроси својата долгогодишна девојка Ана Додевска. „На некој паричка се паѓа, а на некој прстен. Таа е…

Аркан бил во турболентна тајна врска со позната хрватска пејачкаШоу бизнис и трач
Опа..

Аркан бил во турболентна тајна врска со позната хрватска пејачка

Пред да ја запознае Цеца, додека сè уште бил во брак со претходната сопруга Наталија, Аркан бил во турболентна тајна…

Џулија Робертс пленеше на црвениот тепих на Златен глобусШоу бизнис и трач
НАВИСТИНА!

Џулија Робертс пленеше на црвениот тепих на Златен глобус

Џулија Робертс шармираше на црвениот тепих на Златен глобус. 51-годишната ѕвезда измами многу комплименти со модниот избор. Елегантната креација го…

Хајди Клум гордо го покажува свршеничкиот прстенШоу бизнис и трач
ЉУБОВ Е ГОЛЕМА

Хајди Клум гордо го покажува свршеничкиот прстен

Хајди Клум и Том Каулиц за првпат се појавија на холивудска свеченост по споделувањето на веста за свршувачката. Парот присуствуваше…

Ирина Шајк убавица во златно на Златен глобусШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Ирина Шајк убавица во златно на Златен глобус

Ирина Шајк му ја даде сета своја поддршка на Бредли Купер, кој, за жал, синоќа не успеа да се закити…

15 Инстаграм моменти на кланот Кардашијан-Џенер кои ја обележаа 2018.Шоу бизнис и трач
Инстаграм сензација

15 Инстаграм моменти на кланот Кардашијан-Џенер кои ја обележаа 2018.

Семејството Кардашијан и Џенер се секогаш на висина на задачата кога станува збор за фотографии на социјални мрежи! Ви ги…

Ново видео на ДНК за „Кога би знаела сè“Музика и филм
Премиера

Ново видео на ДНК за „Кога би знаела сè“

„ДНК“ ја промовираа новата песна со видеоспот. „Кога би знаела сè“ дело на Панчо и Лазар Цветковски. Спотот е сниман…