ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.01.2019

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да…

Вежбање во зима – фит водич за сезоната што следи!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Вежбање во зима – фит водич за сезоната што следи!

Без разлика дали сте посветени фитнес ентузијасти или сакате да го подобрите изгледот за следното лето, периодот кој доаѓа е…

Симеоне лут на управата на Атлетико!Спорт
Изјава

Симеоне лут на управата на Атлетико!

Шпанските медиуми вчера објавија дека Диего Годин на крајот од сезоната ќе го напушти Атлетико Мадрид како слободен играч и…

Пет витамини за здрава и сјајна кожаЗдравје и Фитнес
Корисно

Пет витамини за здрава и сјајна кожа

Здравата и природно сјајна кожа е цел на секој маж и на секоја жена. Но, нејзината убавина доаѓа од она…

Емина Јаховиќ ја сподели загубата со своите фановиШоу бизнис и трач
Со помин

Емина Јаховиќ ја сподели загубата со своите фанови

Бабата на Емина Јаховиќ почина, а таа на своите фанови им ја сподели болката, со емотивна порака. Пејачката не ја…