ДНЕВЕН ХОРОСКОП 06.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 06.01.2019

ОВЕН Вие чувствувате потреба да се фокусирате на вистински, материјални работи. Можеби нема да бидете “на ти” со емоциите, но…

Дали ви треба фитнес план за да имате резултати?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Дали ви треба фитнес план за да имате резултати?

Што значи да имате ваш личен фитнес план? Дали е тоа само хир на фитнес фанатиците и богатите? Зошто би…

Фабрегас се збогуваше со навивачите на ЧелзиСпорт
Збогување

Фабрегас се збогуваше со навивачите на Челзи

Цеск Фабрегас вечерва го одигра последниот меч за Челзи откако се реши да го напушти Стенфорд Бриџ по четири години.…

Емери: Не сум сигурен за иднината на Чех во АрсеналСпорт
Изјава

Емери: Не сум сигурен за иднината на Чех во Арсенал

Унаи Емери истакна дека не е сигурен за иднината на искусниот Петр Чех на Емирати. Некои медиуми од Англија пишуваат…

Рекорден старт на Солскјаер во Јунајтед!Спорт
Рекорд

Рекорден старт на Солскјаер во Јунајтед!

Новиот предводник на Манчестер Јунајтед влезе во историјата на клубот откако стана првиот менаџер кој остварил пет победи во низа…

Ќерката на Карлеуша со свој перформанс за новогодишната ноќШоу бизнис и трач
Браво

Ќерката на Карлеуша со свој перформанс за новогодишната ноќ

Јелена Карлеуша направи вистински спектакл за Нова Година во еден белградски хотел. На сцената ѝ се придружи и ќерката Атина,…

Почна лотаријата за билети за Виенскиот концертШоу бизнис и трач
Аплицитрајте со време

Почна лотаријата за билети за Виенскиот концерт

На најпопуларниот и најпознатиот новогодишен концерт кој секоја година се одржува на 1 јануари во Виена може да присуствувате доколку…

Нов YouTube предизвик што може да убиеМобилни и технологија
Не пробувајте

Нов YouTube предизвик што може да убие

Не стивнува популарноста на Јутјуб видеата што ги предизвикуваат младите на неразумни постапки, ризични за нивното здравје и живот. По…

Мајкрософт тестира нова функција за контрола на личните податоциМобилни и технологија

Мајкрософт тестира нова функција за контрола на личните податоци

Дистрибуцијата на нови надградби за „Виндоус 10“ постојано е придружена од неочекувани проблеми со работата на уредите. И покрај обидите…

Џиџи Хадид и Зејн Малик се разделијаШоу бизнис и трач
ЗАРЕМ ТОЛКУ ?

Џиџи Хадид и Зејн Малик се разделија

Ова го раскажуваат британските медиуми, а последен пат беа видени заедно во почетокот на ноември. Во меѓувреме, љубителите на моделот…