Кирил Џајковски се враќа на сценатаМузика и филм
Одлично

Кирил Џајковски се враќа на сцената

Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски пон едногодишна пауза повторно се враќа на музичката сцена. Неодамна беше промовиран и…

Ким Кардашијан и Кание Вест очекуваат четврто детеШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Ким Кардашијан и Кание Вест очекуваат четврто дете

Ким Кардашијан и Кание Вест по четврти пат ќе станат родители. 38-годишната ѕвезда од „Keeping Up with the Kardashians“ и…

Кристијано Роналдо и Џорџина на новогодишно патување во ДубаиШоу бизнис и трач
УЖИВААТ

Кристијано Роналдо и Џорџина на новогодишно патување во Дубаи

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез моментално уживаат во Дубаи. Славниот пар за дочекот на новата година славеше со синот Кристијано…