ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.01.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

10 цели кои треба да ги поставите во новата година за нова мускулна маса!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

10 цели кои треба да ги поставите во новата година за нова мускулна маса!

Нова календарска година, нова шанса за поставување цели. Ако градење чиста мускулна маса беше на вашата листа за 2018 и…

Жоргињо: За трансферот во Челси ја прашав својата мајка!Спорт
Интересно

Жоргињо: За трансферот во Челси ја прашав својата мајка!

Жоргињо минатото лето одлучи да го напушти Наполи и се пресели во редовите на лондонски Челси. Иако се чинеше дека…

Меланија Трамп со обувки во кои не сме навикнати да ја гледамеШоу бизнис и трач
Баш е кул

Меланија Трамп со обувки во кои не сме навикнати да ја гледаме

Првата дама Меланија Трамп заедно со својот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, во средата ненајавено ги посетиле американските трупи во…

Перез спрема трансфер бомба во јануарскиот преоден рок!Спорт
Спектакуларно

Перез спрема трансфер бомба во јануарскиот преоден рок!

Флорентино Перез не навикна во 21. век редовно да прави спектакуларни трансфери и да носи радост на лицата кај навивачите…

Меган во видеото за најубавите моменти од 2018 се појавува повеќе пати од Кејт МидлтонШоу бизнис и трач
Така се погодило

Меган во видеото за најубавите моменти од 2018 се појавува повеќе пати од Кејт Мидлтон

Во видеото кое го објави Кенсингтонската палата, а во кое се прикажани најубавите и најдрагите моменти од претходната година, најмногу…

Филмови кои ги очекуваме со нетрпение во 2019г.Музика и филм
Кој од кој подобар

Филмови кои ги очекуваме со нетрпение во 2019г.

Овие филмови кои следуваат се најочекуваните и најнајавуваните остварувања кои ќе го означат филмскиот календар во 2019: Glass Веднаш во…

Фабрегас се сели во Монако!?Спорт
Шпекулација

Фабрегас се сели во Монако!?

Како што пренесуваат англиските медиуми, 31-годишниот Шпанец би требало во следните неколку дена да го напушти Челси. Наводно новиот клуб…

Откриена е тајната како е изведен трикот со пенкалото на ЏокерМузика и филм
Занимливо

Откриена е тајната како е изведен трикот со пенкалото на Џокер

Многумина сметаат дека Хит Леџер е најдобриот Џокер во историјата на филмовите за Бетмен досега, а сите секако се сложуваат…

The Greatest Showman го сруши рекордот на АделШоу бизнис и трач

The Greatest Showman го сруши рекордот на Адел

Саундтракот од филмот „Величествениот шоумен“ остана повеќе недели на првото место на британската топ-листа од кој било албум во овој…