5 причини зашто треба однапред да ја приготвувате вашата хранаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 причини зашто треба однапред да ја приготвувате вашата храна

Неправилниот и неконстантниот начин на исхрана е една од најчестите причини зашто многумина од нас не успеваат да ги достигнат…

Кајли ги излуде фановите и позираше гола под огромна шапкаШоу бизнис и трач
доста храбро

Кајли ги излуде фановите и позираше гола под огромна шапка

Дваесет и едногодишната милијардерка Кајли Џенер на „Инстаграм“ покажа премногу. Таа летува на тајна локација со својата ќерка Сторми и…

Де Лихт утре потпишува за ЈувентусСпорт
убаво си платиле

Де Лихт утре потпишува за Јувентус

Репрезентативецот на Холандија, Матијас де Лихт утре треба да ги помине медицинските прегледи и да стави потпис на договорот со…

Новиот дом на Ѓоковиќ во Мајами чини 6,7 милиони долариШоу бизнис и трач
предобро

Новиот дом на Ѓоковиќ во Мајами чини 6,7 милиони долари

И пред да инкасира 2,9 милиони долари во џебот, колку што освои со победата во Вимблдон, Новак Ѓоковиќ си купил…

Алесандра Амбросио со нови фотографии во бикини ги “запали“ фановитеУбавици
Ви се допаѓа ли?

Алесандра Амбросио со нови фотографии во бикини ги “запали“ фановите

Бразилската убавица ова лето одлучила да ужива на грчкиот остров Миконос, па веднаш ги “почестила“ своите фанови со сексапилни фотографии.…

Новиот 007 агент е жена со Афроамериканско потеклоМузика и филм
дали е достојна замена?

Новиот 007 агент е жена со Афроамериканско потекло

Како што изјавија од странските медиуми, Даниел Крејг би требало да го наследи британската актерка Лашана Линч (31). Веќе со…

Џејсон Статам оди во втор план, дефинитивно неговата понежна половина е “мамец“ за погледиШоу бизнис и трач
Презгодна!

Џејсон Статам оди во втор план, дефинитивно неговата понежна половина е “мамец“ за погледи

Фустанот со длабок шлиц и провиден материјал бил вистински “мамец“ за погледи. Роси Хантингтон Вајтли го привлекла целото внимание на…

Џеф ја покажа новата девојка во јавностаШоу бизнис и трач

Џеф ја покажа новата девојка во јавноста

Џеф Безос, за прв пат пред јавноста се појави со својата нова партнерка откако се разведе, а тоа реши да…

Бојана Атанасовска стана мајка на ЃорѓиШоу бизнис и трач
Со среќа

Бојана Атанасовска стана мајка на Ѓорѓи

Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, вторпат стана мајка. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи. – Добредојде Ѓорѓи! Те…

Кајли Џенер на Инстаграм објави провокативни фотографииШоу бизнис и трач
Згодна

Кајли Џенер на Инстаграм објави провокативни фотографии

Кајли Џенер на Инстаграм објави провокативни фотографии. Таа летува на тајна локација со својата ќерка Сторми и новата најдобра другарка…