Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“Музика и филм
Наскоро

Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“

Новата година започна со новиот трејлер за трилогијата „Fifty Shades Of Grey“. Тој излезе токму на 1-ви јануари. Дакота Џонсон…

Емили Ратајковски скоро гола ја дочека новата годинаШоу бизнис и трач
Слика

Емили Ратајковски скоро гола ја дочека новата година

Емили Ратајковски ја дочека новата година во Њујорк во друштво на пријателите, а на Инстаграм сподели неколку фотографии од оваа…

Снаата ја подмлади свекрватаЗанимливости
Успешно

Снаата ја подмлади свекрвата

Свекрвата по име Фен конечно прифатила да учествува во мејкап трансформацијата која и ја направи нејзината снаа. „Посакав мојата свекрва…

Најубавата жена на светот во 2017 година потполно се промениШоу бизнис и трач
Лошо

Најубавата жена на светот во 2017 година потполно се промени

Во 2017 година, магазинот Максим ја прогласи за најубава жена во светот. Сега таа го претстави својот нов стил на…

Филм кој за 20 дена заработи повеќе од милијарда долариМузика и филм
Заслужено

Филм кој за 20 дена заработи повеќе од милијарда долари

Филмот Star Wars: The Last Jedi за помалку од три недели прикажување заработи повеќе од една милијарда долари. The Last…

10 најдобри филмови во 2017 годинаМузика и филм
Одличен избор

10 најдобри филмови во 2017 година

Новогодишните празници се време на рекапитализација на минатата година и изработка на планови за наредната година, како и времето кога…

Што ќе работи Роналдо кога ќе се пензионира?Спорт
добра замисла

Што ќе работи Роналдо кога ќе се пензионира?

За време на „Глуоб сокер авардс“ Кристијано Роналдо го доби признанието за најдобар светски фудбалер, а бидејќи негов соговорник за…

Како Балканот ја дочека новата 2018та година?Занимливости
среќни моменти

Како Балканот ја дочека новата 2018та година?

Новата година во балканскиот регионот е пречекана весело, а во многу градови имаше организирана прослава на плоштадите. Во Подгорица забавуваше…

Намирници кои треба да ги консумирате пред алкохолот

Совети од нутриционистка кои ќе ви помогнат да го избегнете мамурлакот: Пијте цел ден зелен чај Зелениот чај е одличен…

Доказ дека килограмите некому добро стојат

По ерата на слабост која доминираше кај познати личности, многу ѕвезди одлучија да ја вратат тежината. Тие изгледаат одлично. Слабиот…