ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.12.2018

ОВЕН Љубовта и романсата денес се во воздухот, затоа слободно опуштете се и почуствувајте ги. Наместо вашето пасивно и нежно…

Глумецот повторно ја запроси поранешната сопруга од која се разведе пред 3 години!Шоу бизнис и трач
изгледаат заљубено

Глумецот повторно ја запроси поранешната сопруга од која се разведе пред 3 години!

Познатиот американски глумец Теренс Хауард одлучил повторно да ја запроси поранешната сопруга Мира Пак и на тој начин парот си…

Како да останете доследни на вашиот режим на исхрана?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како да останете доследни на вашиот режим на исхрана?

Ако сте пробале да внимавате на исхраната во турбо работни денови во кои можете да одвоите само неколку минути за…

Мајли Сајрус објави романтични фотографии од својата венчавка!Шоу бизнис и трач
преслатки се

Мајли Сајрус објави романтични фотографии од својата венчавка!

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт, турбулентната љубовна врска ја крунисаа со брак од како се верија уште во 2012-та година,…

ПСЖ се вклучи во борба за Арон РемзиСпорт
Шпекулација

ПСЖ се вклучи во борба за Арон Ремзи

Угледниот Л’Екип тврди дека ПСЖ се вклучи во борбата за велшкиот фудбалер Арон Ремзи. Договорот на Ремзи со Арсенал истекува…

Солскјер го пофали Погба!Спорт
Изјава

Солскјер го пофали Погба!

Манчестер Јунајтед синоќа ја оствари втората победа под водство на новиот тренер Солскјер – на Олд Трафорд беше поразена екипата…

Каква размена спремаат Барселона и ПСЖ?Спорт
дали тоа нешто наговестува?

Каква размена спремаат Барселона и ПСЖ?

Познато е дека ПСЖ има проблеми кога е во прашање Финансискиот фер-плеј и многумина веруваат дека парижаните едноставно ќе мора…

Роналдо застана во одбрана на КулибалиСпорт
Поддршка

Роналдо застана во одбрана на Кулибали

Кристијано Роналдо застана во одбрана на дефанзивецот на Наполи Калиду Кулибали по синоќешниот натпревар помеѓу Интер и Наполи. За потсетување,…

Лејди Гага повторно ја промени бојата на косатаШоу бизнис и трач
вака си е поубава

Лејди Гага повторно ја промени бојата на косата

Пред помалку од една недела ја презентираше новата, пастелно виолетова боја на коса, Лејди Гага повотрно се одлучила за промена.…

Во кој знак се родени најмоќните жени?!Занимливости
вистина ли е?

Во кој знак се родени најмоќните жени?!

Иако постојат многу влијателни и можни жени, родени во различни хороскопски знаци, сепак еден знак се истакнува. Станува збор за…