Новата девојка на Најмар е вистинска заводничкаШоу бизнис и трач
Си одговараат

Новата девојка на Најмар е вистинска заводничка

Откако се раздели од Бруна Маркезине, Нејмар улови нова секси девојка. Станува збор за 20 годишната негова сонародничка Мари Таварез…

Милица Тодоровиќ откри зашто оваа година нема да пее за Нова годинаШоу бизнис и трач
Сите ги запрепасти

Милица Тодоровиќ откри зашто оваа година нема да пее за Нова година

Милица Тодоровиќ по 15 години реши да донесе одлука која можеби ќе ги натажи фановите пред Новата година. Имено Милица…

Том Хенкс им го плати оброкот на сите фанови во In-N-Out BurgerШоу бизнис и трач

Том Хенкс им го плати оброкот на сите фанови во In-N-Out Burger

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон им го платија оброкот на сите гости во ресторанот за брза храна во…

Данскиот фудбалер Ники Биле Нилсен е убиен во КопенхагенШоу бизнис и трач
Трагедија

Данскиот фудбалер Ники Биле Нилсен е убиен во Копенхаген

Ники Биле Нилсен е убиен во Копенхаген од залутан куршум од огнено оружје, пренесува „Екстра Бладет“. Поради убиството на 30-годишниот…

Алесандра Амбросио со новото момче на плажаШоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ

Алесандра Амбросио со новото момче на плажа

Алесандра Амбросио ги поминува празниците на тропски плажи. 37-годишниот поранешен ангел на Victoria’s Secret беше фотографиран на плажа во Бразил…

Божиќната семејна фотографија на Еди Марфи со неговите децаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНО

Божиќната семејна фотографија на Еди Марфи со неговите деца

Еди Марфи несомнено имаше весел Божиќ. 57-годишниот актер и комедијант сподели семејна празнична фотографија на која позира со сите свои ДЕСЕТ…

Galaxy S10 ќе поддржува и брзо безжично полнењеМобилни и технологија
врв се

Galaxy S10 ќе поддржува и брзо безжично полнење

Самсунг во февруари идната година ќе ја претстави јубилејната 10-та генерација на Galaxy S моделот, а во јавноста веќе испливаа…

Какви скапи подароци купуваат  познатите личности?!Шоу бизнис и трач
повеќе од луксуз

Какви скапи подароци купуваат познатите личности?!

Славните не штедат ниту кога се во прашање божиќните подароци, а повеќето од нив посегнуваат длабоко во џебот за да…

Перо Антиќ продолжува во Работнички?!Спорт
кариерата е при крај?!

Перо Антиќ продолжува во Работнички?!

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ (36) кој последен ангажман имаше во белградска Црвена Звезда, сепак нема да ја заврши кариерата. Македонскиот…

Пирло со посебен осврт за работата на ГатузоСпорт
стручно мислење

Пирло со посебен осврт за работата на Гатузо

Италијанскиот гигант Милан во последните неколку години е далеку од самиот врв во Серија А и европските купови, се сменија…