Вести

Лионел Меси: Живеам нормален живот

Лионел Меси пред себе има уште неколку сезони во Барселона, по што ќе се врати во Аргентина во екипата на…

Наскоро

Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“

Новата година започна со новиот трејлер за трилогијата „Fifty Shades Of Grey“. Тој излезе токму на 1-ви јануари. Дакота Џонсон…

Слика

Емили Ратајковски скоро гола ја дочека новата година

Емили Ратајковски ја дочека новата година во Њујорк во друштво на пријателите, а на Инстаграм сподели неколку фотографии од оваа…

Успешно

Снаата ја подмлади свекрвата

Свекрвата по име Фен конечно прифатила да учествува во мејкап трансформацијата која и ја направи нејзината снаа. „Посакав мојата свекрва…

Лошо

Најубавата жена на светот во 2017 година потполно се промени

Во 2017 година, магазинот Максим ја прогласи за најубава жена во светот. Сега таа го претстави својот нов стил на…

Заслужено

Филм кој за 20 дена заработи повеќе од милијарда долари

Филмот Star Wars: The Last Jedi за помалку од три недели прикажување заработи повеќе од една милијарда долари. The Last…

Одличен избор

10 најдобри филмови во 2017 година

Новогодишните празници се време на рекапитализација на минатата година и изработка на планови за наредната година, како и времето кога…

добра замисла

Што ќе работи Роналдо кога ќе се пензионира?

За време на „Глуоб сокер авардс“ Кристијано Роналдо го доби признанието за најдобар светски фудбалер, а бидејќи негов соговорник за…

среќни моменти

Како Балканот ја дочека новата 2018та година?

Новата година во балканскиот регионот е пречекана весело, а во многу градови имаше организирана прослава на плоштадите. Во Подгорица забавуваше…

Намирници кои треба да ги консумирате пред алкохолот

Совети од нутриционистка кои ќе ви помогнат да го избегнете мамурлакот: Пијте цел ден зелен чај Зелениот чај е одличен…