тој изгледа одлично

Марк Волберг плени со своите стомачни на Барбадос!

Марк Волберг, најплатениот холивудски актер за минатата година ги покажал своите затегнати мускули на плажа на Барбадос. 46-годишниот актер Марк…

одлична идеја

Мајк Тајсон отвора плантажа со марихуана!

Најпопуларниот боксер во историјата на овој спорт, Мајк Тајсон, планира да го искористи неодамнешното легализирање на продажбата на марихуана во…

тотално модерни и убави!

Модни правила во 2018та година!

Секоја нова година ја започнуваме со нови и свежи идеи што ќе ги имплементираме во нашиот имиџ. Со стартот на…

Ќе биде забавно..

Марија Шерифовиќ на соло концерт во Скопје!

Единствената српска победничка на  Евровизија и позната балканска музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ најавува голем солистички концерт за прв пат во…

па не е лошо..

Како семејството Трамп ја дочека новата 2018та година?

Доналд Трамп заедно со своето семејство приреди новогодишна забава во „Mar a Lago“, нивната приватна резиденција на Флорида. За таа…

Корисни совети!

Како до мирен стомак за време на празниците?

Колку и да сакаме да внимаваме на линијата за време на празниците консумираме помасна храна и тоа во големи количини.…

Секогаш заводлива..

Права бомба и во 6тата деценија од животот!

Актерка Селма Хајек изгледа врвно во 51-та година од животот, а нејзината линија можете да ја погледнете на фотографијата која…

секогаш скромен!

Веројатно по пензионирањето ќе бидам тренер, изјави Лео Меси!

Лионел Меси пред себе има уште неколку сезони во Барселона, по што ќе се врати во Аргентина во екипата на…

Вести

Перо Антиќ открива на што се должи неговиот пресврт во кариерата

Перо Антиќ во едно новогодишно интервју за српските медиуми откри каде се случил пресвртот во неговата кариера и на што…

Вести

Филип Кутињо повторно во центарот на вниманието

Филип Кутињо со почетокот на новиот трансфер период, повторно се наоѓа во центарот на вниманието. Веќе одамна не е тајна…