5 уреди кои трошат струја и кога се на мирувањеМобилни и технологија

5 уреди кои трошат струја и кога се на мирување

Ова е листата на уреди кои трошат енергија и додека се во состојба на мирување: Полнач за мобиелн телефон Многумина…

Приказната на еден Македонец, која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни картиЖивот

Приказната на еден Македонец, која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни карти

На 13 февруари 1978 година, за време на летот Б-707 од Југославија до Австралија, Марија Тодева од Македонија се породила…

Кои хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во 2019 година?Хороскоп

Кои хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во 2019 година?

2018 година беше година на многу подеми и падови. Полека, но сигурно се движиме кон 2019 година и сите сме…

Убиен Ѓорѓе Зафировиќ Зафир, момчето на Катерина ЖивковиќШоу бизнис и трач

Убиен Ѓорѓе Зафировиќ Зафир, момчето на Катерина Живковиќ

Ѓорѓе Зафировиќ Зафир брутално е ликвидиран во Нови Сад попладнево, кога непознати лица од заседа испукале повеќе куршуми во него…

Меган Маркл како тинејџерка ја отпеа Santa BabyШоу бизнис и трач
Прекрасно пее

Меган Маркл како тинејџерка ја отпеа Santa Baby

На YouTube се појави снимка од Меган Маркл која датира од 1998 година. Војвотка од Сасакса, тогаш 17годишна тинејџерка, пее…

Ова е најлајкуваната фотографија на инстаграм за 2018 годинаШоу бизнис и трач
Очекувано

Ова е најлајкуваната фотографија на инстаграм за 2018 година

Фотографијата која Кајли Џенер ја направи веднаш по породувањето е најлајкуваната слика на инстаграм во 2018 година. Фотографијата од бебето…

Наташа Беквалац била удрена со отворена и затворена рака, одбраната на Лазукиќ се обидува да ги попречи наодите!Шоу бизнис и трач
Судија експерт денес пред судијата

Наташа Беквалац била удрена со отворена и затворена рака, одбраната на Лазукиќ се обидува да ги попречи наодите!

Во Првиот основен суд во Белград денес продолжи судењето на Лука Лазукиќ за семејното насилство над неговата се’ уште законска сопруга…

Листа од 100 најштедливи моделиАвто-мото

Листа од 100 најштедливи модели

Една од клучните карактеристики на автомобилот која се гледа кога се купува секако е горивната економичност. Тимот на How To…

Емина Јаховиќ откри зошто никогаш повеќе нема да се омажиШоу бизнис и трач

Емина Јаховиќ откри зошто никогаш повеќе нема да се омажи

Емина Јаховиќ оваа година му стави точка на бракот со Мустафа Сандал со кого има и две деца, откако во…

Фотографија која доби над 200.000 лајкови поради тешко видлив детаљЗанимливости
Интересно

Фотографија која доби над 200.000 лајкови поради тешко видлив детаљ

М.Т. Андерсон, објави на Твитер една стара семејна фотографија од божиќна прослава и таа стана хит само поради еден детаљ…