Данскиот фудбалер Ники Биле Нилсен е убиен во КопенхагенШоу бизнис и трач
Трагедија

Данскиот фудбалер Ники Биле Нилсен е убиен во Копенхаген

Ники Биле Нилсен е убиен во Копенхаген од залутан куршум од огнено оружје, пренесува „Екстра Бладет“. Поради убиството на 30-годишниот…

Алесандра Амбросио со новото момче на плажаШоу бизнис и трач
ШТО ДА НЕ

Алесандра Амбросио со новото момче на плажа

Алесандра Амбросио ги поминува празниците на тропски плажи. 37-годишниот поранешен ангел на Victoria’s Secret беше фотографиран на плажа во Бразил…

Божиќната семејна фотографија на Еди Марфи со неговите децаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНО

Божиќната семејна фотографија на Еди Марфи со неговите деца

Еди Марфи несомнено имаше весел Божиќ. 57-годишниот актер и комедијант сподели семејна празнична фотографија на која позира со сите свои ДЕСЕТ…

Galaxy S10 ќе поддржува и брзо безжично полнењеМобилни и технологија
врв се

Galaxy S10 ќе поддржува и брзо безжично полнење

Самсунг во февруари идната година ќе ја претстави јубилејната 10-та генерација на Galaxy S моделот, а во јавноста веќе испливаа…

Какви скапи подароци купуваат  познатите личности?!Шоу бизнис и трач
повеќе од луксуз

Какви скапи подароци купуваат познатите личности?!

Славните не штедат ниту кога се во прашање божиќните подароци, а повеќето од нив посегнуваат длабоко во џебот за да…

Перо Антиќ продолжува во Работнички?!Спорт
кариерата е при крај?!

Перо Антиќ продолжува во Работнички?!

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ (36) кој последен ангажман имаше во белградска Црвена Звезда, сепак нема да ја заврши кариерата. Македонскиот…

Пирло со посебен осврт за работата на ГатузоСпорт
стручно мислење

Пирло со посебен осврт за работата на Гатузо

Италијанскиот гигант Милан во последните неколку години е далеку од самиот врв во Серија А и европските купови, се сменија…