Божиќната честитка на КардашијанШоу бизнис и трач
ИНТЕРЕСНО

Божиќната честитка на Кардашијан

Иако се зборуваше дека оваа година нема да има честитка за Нова Година, семејството Кардашијан сепак одлучи да ја продолжи…

Кристијано Роналдо и Џорџина со децата празнично за БадникШоу бизнис и трач

Кристијано Роналдо и Џорџина со децата празнично за Бадник

Празнично расположение владее во домот на Кристијано Роналдо. Славниот фудбалер сподели фотографија од бадниковата вечер која ја помина со своето…

Каролина Гочева го најави настапот на првите Музички награди во БелградМузика и филм
БРАВО!

Каролина Гочева го најави настапот на првите Музички награди во Белград

Каролина Гочева ќе пее заедно со бројни балкански ѕвезди на првата церемонија по повод доделувањето на Музичките награди во Белград.…

Top Gear објави листа на најмоќните и најбрзите автомобили за 2018та годинаАвто-мото
гиганти

Top Gear објави листа на најмоќните и најбрзите автомобили за 2018та година

Top Gear објави листа на најмоќни и најбрзи автомобили во 2018 година. Како што пишуваат, годината која е речиси зад…

“Jingle Bells” е мрачна песна со лоша приказна!Занимливости
да не ти се верува

“Jingle Bells” е мрачна песна со лоша приказна!

“Jingle Bells” е една од најпопуларните божиќни песни, но малкумина знаат дека оваа песна воопшто не зборува за Божиќ, а…

Мараја Кери со својата песна за 14 години заработила 52 милиони евраШоу бизнис и трач
омилена

Мараја Кери со својата песна за 14 години заработила 52 милиони евра

Благодарение на својот славен хит, пејачката прилично се збогатила. Поп ѕвездата Мараја Кери во текот на повеќедецениската кариера направила голем…

Која е новогодишната желба на Несторовски?!Спорт
дај боже да му се исполни

Која е новогодишната желба на Несторовски?!

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски во моментов е повреден и не може да им помогне на своите соиграчи од Палермо во…