Bugatti забрзува до 420 километри на часАвто-мото
Wow

Bugatti забрзува до 420 километри на час

Иако во Bugatti велат дека максималната брзина не е важна, не го кријат фактот дека Chiron може да достигне брзина…

Претставена долна облека што може да се носи со недели без перењеЗанимливости
Ок

Претставена долна облека што може да се носи со недели без перење

Дански иноватори основачи на старт-ап под наслов Organic Basics, претставија долна облека што може да се носи со недели без…

Поранешната девојка на Дел Порто провокативно ја кити елкатаШоу бизнис и трач
Ух јака

Поранешната девојка на Дел Порто провокативно ја кити елката

Поранешната девојка на Хуан Мартин дел Потро, Химена Барон објави провокативна божиќна фотографија, па привлече големо внимание од светските медиуми.…

Ќерката на Самарџиќ е пејачка, но естрадата ја набљудува од сенкаШоу бизнис и трач
А убаво пее

Ќерката на Самарџиќ е пејачка, но естрадата ја набљудува од сенка

Мина Самарџиќ, ќерката на Жељко Самарџиќ, започна да оди по стапките на својот татко и започна да се занимава со…

ДНЕВЕН ХОРСОКОП 27.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРСОКОП 27.12.2018

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

6 вежби за подготовка пред скијањеЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

6 вежби за подготовка пред скијање

Скијањето само по себе е одличен тренинг – активира многу мускулни групи, забавна кардио вежба е која можете да ја…

Умтити би можел да ја заврши кариерата!?Спорт
Шокантно

Умтити би можел да ја заврши кариерата!?

Самуел Умтити веќе некое време е надвор од терените. Овој 25-годишен дефанзивец би можело на терените да се врати најдоцна…

Нејмар го напушта ПСЖ во 2020-та година?Спорт
Шпекулација

Нејмар го напушта ПСЖ во 2020-та година?

Шпански АС открива дека во договорот на Нејмар со ПСЖ има посебна клаузула која што ќе стапи на сила во…

Перез најавува нови засилувања во зимскиот преоден рок!?Спорт
Засилувања

Перез најавува нови засилувања во зимскиот преоден рок!?

Се приближува јануари, иако нема најави за големи трансфери во овој период од годината, Реал Мадрид со сигурност ќе се…

Предводникот на „Volkswagen“,„Arteon“,пристигнаАвто-мото
ХМММ...

Предводникот на „Volkswagen“,„Arteon“,пристигна

Предводникот на „Volkswagen“ во сегментот на лимузини, моделот „Arteon“, доби најмоќен агрегат. „Arteon“ е зајакнат со 2,0-литарски четирицилиндарски турбомотор кој…