ЈК, Милиграм и Суреал ја објавија својата нова песнаМузика и филм
Слушнете

ЈК, Милиграм и Суреал ја објавија својата нова песна

Како што е веќе долго најавувано, ЈК, Милиграм и Суреал ја објавија својата нова песна со наслов Марихуана. Долгоочекуваната песна…

Семејството Живојиновиќ ќе престојува еден месец на неколку луксузни дестинацииШоу бизнис и трач
Блазеси им

Семејството Живојиновиќ ќе престојува еден месец на неколку луксузни дестинации

По напорниот период кој што го имаше Лепа Брена, Боба Живојиновиќ се одлучи да ја почести својата сопруга со егзотичен…

Александра Пријовиќ во елегантен фустан го покажа трудничкото стомачеШоу бизнис и трач
И прија бременоста

Александра Пријовиќ во елегантен фустан го покажа трудничкото стомаче

Александра Пријовиќ ужива во бременоста, но исто така таа мошне добро ја крие далеку од очите на јавноста. Пејачката ретко…

Двете војвотки ги воодушевија сите со своите стајлинзи за Божиќната мисаШоу бизнис и трач
Како и секогаш

Двете војвотки ги воодушевија сите со своите стајлинзи за Божиќната миса

Британското кралско семејство присуствуваше на божиќна миса во црквата Св. Марија Магдалена во Сандригам, Норфолк. Војвотките Кејт и Меган ги…

Доаѓа нов лик во The Big Bang TheoryМузика и филм
Ќе ги раздели ли Пени и Ленард?

Доаѓа нов лик во The Big Bang Theory

Иако се ближи финалето на ТВ серијата “The Big Bang Theory”, продуцентите во последен момент успеале да вметнат еден нов…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.12.2018

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

5 видови храна кои поттикнуваат лачење на тестостеронЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 видови храна кои поттикнуваат лачење на тестостерон

Нашите генерации од сите возрасти имаат значително пониски нивоа на тестостерон од оние кои ги имале нашите предци. Научниците велат…

Атлетико бара нови засилувања на бековските позицииСпорт
Трансфери

Атлетико бара нови засилувања на бековските позиции

Се поизвесното заминување на Филипе Луис и Лука Ернандес од Атлетико ќе го натера клубот да донесе искусен играч за…

Нова дестинација за Јоветиќ е Рома!?Спорт
Камбек

Нова дестинација за Јоветиќ е Рома!?

Италијанските медиуми пренесуваат дека Монако се подготвува за продажба на 29-годишниот фудбалер, а негова нова можна дестинација е Рома. Се…

Фергусон е подготвен за враќање на Олд трафорд!?Спорт
Шпекулација

Фергусон е подготвен за враќање на Олд трафорд!?

Сер Алекс Фергусон би можел да се врати во Манчестер јунајтед. Британските медиуми пренесуваат дека славниот менаџер е подготвен да…