Фејсбук дозволувал пристап до податоци на кориснициМобилни и технологија

Фејсбук дозволувал пристап до податоци на корисници

Фејсбук со години им дозволувала на најголемите светски технолошки компании пристап до личните податоци на корисниците и тоа значително повеќе…

MC Стојан го објави спотот за песната АлоМузика и филм
Ќе е хит

MC Стојан го објави спотот за песната Ало

Срспскиот мс денес го објави својот нов хит Ало. Стојан само за неколку часа има преку 230.000 прегледи. Погледнете го…

Разводот Бред Пит ќе го чини 100 милиони долариШоу бизнис и трач
Охоо

Разводот Бред Пит ќе го чини 100 милиони долари

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли, добива своја завршница во судот. Како резултат на судските спогодби, поделбата на имотот…

Најскапи брендови, украси како од бајките и златни детали во домот на ЕминаШоу бизнис и трач
Магично

Најскапи брендови, украси како од бајките и златни детали во домот на Емина

Емина Јаховиќ сподели фотографии од својот стан, кој е луксузно уреден пред претстојните празници. Пејачката покажа дека е подготвена за…

Двојно побрз интернет во 2022 година, достапен за 60% од луѓетоМобилни и технологија
Одлично

Двојно побрз интернет во 2022 година, достапен за 60% од луѓето

Новиот извештај на компанијата „Циско“ фрла светло врз развојот на Интернет во следните пет години – од 2017 до 2022…

Милан Станковиќ се изнервира поради снеготШоу бизнис и трач
Се фати за лопатата

Милан Станковиќ се изнервира поради снегот

Милан Станковиќ покажа како изгледа кога ќе фати лопата во раце, па направи и снимка. Неговиот автомобил бил затрупан во…

Александра Накова во жешка предновогодишна фотосесијаШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Александра Накова во жешка предновогодишна фотосесија

Секогаш кога ќе се спомне нејзиното име се крева прашина.  Нејзините видеа и фотографии се едни од најпрегледуваните на социјаолните…

Ники Минаж се најде на насловната на јапонскиот VogueШоу бизнис и трач

Ники Минаж се најде на насловната на јапонскиот Vogue

Познатата американска рап пејачка, Ники Минаж оваа година ќе ја заврши успешно. Таа се фотографираше за новиот број на јапонското…

Убавата Жаде денес има 42 години и изгледа одличноШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Убавата Жаде денес има 42 години и изгледа одлично

Пред повеќе од една деценија, бразилската серија „Клон“ беше будно следена од македонската публика, која беше жедна да впие што…

Ким Кардашијан ќе ви покаже како да се шминкатеШоу бизнис и трач
ХМММ...

Ким Кардашијан ќе ви покаже како да се шминкате

Ким Кардашијан е најновата гостинка во серијалот на „Вог“ за шминкање. Телевизиската ѕвезда покажува како го контурира лицето и како…