Lenovo Z5 Pro GT пристигнува со најновиот процесор и 12 GB RAMМобилни и технологија
брутално добар

Lenovo Z5 Pro GT пристигнува со најновиот процесор и 12 GB RAM

Спецификациите на телефонот кој Lenovo го претстави деновиве се навистина импресивни – најмоќниот модел доаѓа со Snapdragon 855, има 12…

Кои се имателите на најдебелите банкарски сметки за 2018та година?Шоу бизнис и трач
алал да им е

Кои се имателите на најдебелите банкарски сметки за 2018та година?

За 2018та, годината што истекува, со најдебела банкарска сметка може да се пофали Џорџ Лукас, режисер на култниот научно-фантастичен серијал…

Мајли Сајрус и нејзиниот свршеник Лиам Хемсворт конечно ќе се венчаатШоу бизнис и трач
Изгледа дека конечно ѝ дојде ред на венчавката на овој познат пар

Мајли Сајрус и нејзиниот свршеник Лиам Хемсворт конечно ќе се венчаат

Пејачката Мајли Сајрус и актерот Лиам Хемсворт се верија уште во 2012-та година, но поради нивните прекини и расправии, не…

Модната куќа на Викторија Бекам за една година изгуби 10 милиони фунтиШоу бизнис и трач
пуста желба

Модната куќа на Викторија Бекам за една година изгуби 10 милиони фунти

Oд декември 2017 до декември 2018 година изгуби 10,5 милиони фунти и со тоа заплови во уште подлабока финансиска криза.…