ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.12.2018

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Погба за Мурињо: Мислеше дека од мене може да направи будала!Спорт
Шпекулација

Погба за Мурињо: Мислеше дека од мене може да направи будала!

Отказот Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед  и понатаму главна тема во британската јавност. Црвените ѓаволи под водство на Жозе Мурињо…

Ливерпул најавува нови засилувања во јануарскиот преоден рок!Спорт
Засилување

Ливерпул најавува нови засилувања во јануарскиот преоден рок!

Фудбалерите на Ливерпул засега играат одлично во Премиер лигата, но сепак клубот од Енфилд ќе се обиде да доведе уште…

По провокациите Деле Али доби шише по главата!Спорт
Инцидент

По провокациите Деле Али доби шише по главата!

Фудбалерот на Арсенал, Деле Али доби пластично шише во главата откако неколку пати упати провокација кон публиката. Инцидентот се случи…

Анастасија Ражнатовиќ е лице на насловната страница на „Стори“.Шоу бизнис и трач
ИСКРЕНА ИСПОВЕД

Анастасија Ражнатовиќ е лице на насловната страница на „Стори“.

Анастасија си ја отвори душата и раскажа дека никогаш не би го издржувала партнерот од свои финансиски сретства. Освен тоа,…

Најлуксузниот Lincoln Continental ќе чини преку 100.000 долариАвто-мото

Најлуксузниот Lincoln Continental ќе чини преку 100.000 долари

„Lincoln“ претстави специјална, продолжена верзија на својата луксузна лимузина со задни врати кои се отвораат во спротивна насока од предните.…

Меланија и Доналд Трамп го објавија божиќниот портрет.Шоу бизнис и трач

Меланија и Доналд Трамп го објавија божиќниот портрет.

Првата дама и Претседателот на САД се фотографираа во Белата куќа помеѓу бројните декорации. Фотографијата била направена изминатиов викенд, истата…

Рекордна ноќ за Хјустон!Спорт
растурија

Рекордна ноќ за Хјустон!

Јута џез ги изненади кошаркарите на Голден Стејт вориорс, славејќи со 108-103 и нанесувајќи му го на актуелниот шампион вкупно…

Лотус ќе го претстави електричниот хиперавтомобил во вредност од 2,6 милиони долариАвто-мото
врв

Лотус ќе го претстави електричниот хиперавтомобил во вредност од 2,6 милиони долари

Сите нови модели на брендот Лотус биле претставени како специјални изданија базирани на постоечки производи, но со оглед на тоа…

Љубов повеќе од 35 години, славниот пар сеуште неразделен!Шоу бизнис и трач
преубави

Љубов повеќе од 35 години, славниот пар сеуште неразделен!

Талентираниот актер Дензел Вашингтон е веќе 35 години во брак со актерката Полета Вашингтон. Нивниот брак не само што е…