Таткото на Меган Маркл ја моли кралицата за помошШоу бизнис и трач

Таткото на Меган Маркл ја моли кралицата за помош

Таткото на Меган Маркл , Томас, во интервју на телевизијата ИТВ побара помош од британската кралица Елизабета II. Томас Маркл…

Северина призна дека Игор е „крив“ за нејзината нова песнаШоу бизнис и трач
Љубов

Северина призна дека Игор е „крив“ за нејзината нова песна

Иако на големо се зборува дека Северина и нејзиниот сопруг Игор се разведуваат таа само со една реченица објасни во…

Лејди Гага ја одложи венчавката поради филмотШоу бизнис и трач
Ако се мора

Лејди Гага ја одложи венчавката поради филмот

Лејди Гага ја одложи венчавката поради филмот. Гага, добитничка на „Златен глобус“ за улогата во „Американска хорор приказна”, веќе неколку…

Џенифер Анистон открива дека момците не сакаат продолжение на „Пријатели“Шоу бизнис и трач
Штета

Џенифер Анистон открива дека момците не сакаат продолжение на „Пријатели“

Џенифер Анистон изјавила дека шансите за продолжение на „Пријатели“ се мали бидејќи момците од екипата не биле толку заинтересирани за…

OnePlus 6T McLaren Edition: Суперавтомобилот меѓу паметните телефониМобилни и технологија
предобар!

OnePlus 6T McLaren Edition: Суперавтомобилот меѓу паметните телефони

Од 13-ти декември во продажба е пуштен унапредениот 6T McLaren Edition на компанијата OnePlus. Британскиот производител на суперавтомобили – Мекларен,…

2.9 милиони долари за девојачкиот стан на Кејт МидлтонШоу бизнис и трач
скапичко

2.9 милиони долари за девојачкиот стан на Кејт Мидлтон

Станот во Лондон, во кој Кејт и Пипа Мидлтон ја поминале младоста, е на продажба за цена од околу 2.9…

Џенифер Лопез е стилска кралица на 2019та година!Шоу бизнис и трач
секогаш тренди

Џенифер Лопез е стилска кралица на 2019та година!

 Институтот за боја Пантон објави дека коралната е боја на 2019 – тата година, а некои од ѕвездите веќе побрзаа…

Сите го сакаат Кристијано Роналдо!Спорт
затоа што е квалитетен

Сите го сакаат Кристијано Роналдо!

Кристијано Роналдо во јануари изразил желба кариерата да ја продолжи во Јувентус, тврди неговиот менаџер Жорж Мендеш. Португалецот во летниот…

Актерката обожава да гледа телевизија потполно гола!Шоу бизнис и трач
секогаш искрена

Актерката обожава да гледа телевизија потполно гола!

Американската глумица Џенифер Анистон одговараше на “жешки” прашања во шоуто кај својата пријателка Елен Диџенерис и откри детали за својот…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.12.2018

ОВЕН Се наоѓате на чекор пред другите и вашите резултати ги надминуваат просечните мерила. Наидувате на добар прием во друштвото,…