Славниот актер на „Дизни“ уапсен за педофилијаШоу бизнис и трач

Славниот актер на „Дизни“ уапсен за педофилија

Стони Вестморленд (48) беше уапсен овој викенд во Јута поради сомневање дека на интернет наговарал на секс малолетно лице. Иако…

Колин Крол најден мртов во неговиот стан во ЊујоркМобилни и технологија
Тажно

Колин Крол најден мртов во неговиот стан во Њујорк

Еден од основачите на популарната видеоплатформа Vine и на апликацијата HQ Trivia, Колин Крол, вчера беше најден мртов во неговиот…

Шумахер 50-тиот роденден нема да го дочека во креветШоу бизнис и трач
Тоа е среќна вест

Шумахер 50-тиот роденден нема да го дочека во кревет

Михаел Шумахер здравствено е многу подобар, но сепак претстојниот роденден ќе го прослави во кругот на семејството. Медиумите пишуваат дека…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.12.2018

ОВЕН Исполнети сте со позитивна енергија која во вас поттикнува акција. Најверојатно ќе посакате цел ден да го поминете надвор.…

Селекторот на Англија избран за тренер на годината!Спорт
Заслужено

Селекторот на Англија избран за тренер на годината!

Герет Саутгејт во изборот на Би-би-си е најдобар тренер во годината што изминува. Саутгејт ја предводеше Англија до полу-финалето на…

Икер Касиљас со провокација до Мурињо!Спорт
Провокација

Икер Касиљас со провокација до Мурињо!

Икер Касиљас, не ја пропушти можноста да го пецне Жозе Мурињо, по поразот на Манчестер Јунајтед во Ливерпул (3:1). Тимот…

Извлечени осминафиналистите во ЛШ!Спорт
Атрактивно

Извлечени осминафиналистите во ЛШ!

Денеска напладне беа извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите и сигурно ќе гледаме атрактивни дуели. Шалке 04 успеа…

И во домот на Антони Бандерас се накити новогодишната елкаШоу бизнис и трач
Топол дом

И во домот на Антони Бандерас се накити новогодишната елка

Антонио Бандерас ги воодушеви обожавателките објавувајќи фотографија на својот инстаграм-профил на која се гледа како тој и неговата партнерка Никол…

За Холивуд не беа доволно убави, но сепак успеаа во негоШоу бизнис и трач
Некои дури и не доволно паметни

За Холивуд не беа доволно убави, но сепак успеаа во него

Холивуд е сурова индустрија, тоа го почувствувале и актерките од нашата денешна листа. Тие биле постојано одбивани на кастинзи затоа…

Голди Хоун и Курт Расел со уникатна Божиќна честиткаШоу бизнис и трач
Секој би сакал да ја добие

Голди Хоун и Курт Расел со уникатна Божиќна честитка

Голди Хоун и Курт Расел, кои се заедно уште од 1983-та година, па затоа и на многумина им се омилениот…