Ова е новата Божиќна честитка од кралското семејствоЗанимливости
Секоја година се поубава

Ова е новата Божиќна честитка од кралското семејство

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според традицијата, објавија божиќна семејна честитка, снимана во Анмер хол, кон крајот на ноември. Божиќниот…

Ова се најкористените лозинки на Интернет за 2018 годинаМобилни и технологија

Ова се најкористените лозинки на Интернет за 2018 година

Вашата безбедност на Интернет во голема мера зависи од лозинките, што ги избирате за вашите сметки. Ова е добро познат…

Елка инспирирана од Убавицата и ѕверотЗанимливости
Преубава

Елка инспирирана од Убавицата и ѕверот

Обожавателка на приказните на Дизни, Сиан Тесдејл од Свонси, поминала 30 часа во украсување на новогодишна елка инспирирана од „Убавицата…

Диви животни кои се најдобри пријатели на фотографитеЗанимливости

Диви животни кои се најдобри пријатели на фотографите

Погледнете длабоко во природата, и тогаш ќе ги разберете сите работи подобро. – Алберт Ајнштајн Кога фотографите одат во дивината,…

Самсунг ќе претстави три Galaxy S10 моделиМобилни и технологија
гиганти

Самсунг ќе претстави три Galaxy S10 модели

Следната година Самсунг ќе ја претстави јубилејната 10-та генерација на своите паметни телефони од Galaxy S серијата. Благодарение на луѓето…

Која е „најгугланата“ личност на светот за 2018-та година!?Шоу бизнис и трач
кралска снаа

Која е „најгугланата“ личност на светот за 2018-та година!?

Гугл ја објави листата на најпребаруваните поими, луѓе и настани во 2018-та година, а на глобално ниво, најчесто пребарувана личност…

Шакира ќе оди во затвор?!Шоу бизнис и трач
тука нема играње

Шакира ќе оди во затвор?!

Колумбиската пејачка Шакира избегнала да плати повеќе од 14,5 милиони евра во последните три години на државата, па шпанскиот државен…

Роналдо треба да прифати условна затворска казнаШоу бизнис и трач
секој си одговара

Роналдо треба да прифати условна затворска казна

Кристијано Роналдо ќе ја признае вината за затајување данок пред шпанските судови и ќе прифати двегодишна условна казна затвор, иако…

Клоп без клучни играчи во натпреварот против Јунајтед!Спорт
за жал

Клоп без клучни играчи во натпреварот против Јунајтед!

Јирген Клоп со големи емоции го прослави триумфот над Наполи кој му обезбеди пласман на Ливерпул во осминафиналето во Лигата…

Дакота Џонсон ќе се мажиШоу бизнис и трач

Дакота Џонсон ќе се мажи

Актерката Дакота Џонсон наскоро може да го изговори судбоносното „Да“, а пријателите на нејзиното момче, фронтменот на групата “Coldplay” Крис…