Кит Ричардс изјави дека престанува со алкохолотШоу бизнис и трач
Никогаш не е касно

Кит Ричардс изјави дека престанува со алкохолот

Во интервју за култното списание Rolling Stone, Кит Ричардс гитаристот на легендарните Стоунси откри дека драстично го намалил консумирањето на…

Почина Сондра Лок на 74 годишна возрастШоу бизнис и трач
Предобра актерка и режисерка

Почина Сондра Лок на 74 годишна возраст

Сондра Лок, почина на 74 годишна возраст. Според информациите, актерката починала на 3. ноември и иако нејзината смрт била веднаш…

Кендал Џенер е најплатена манекенка за 2018 годинаМода и убавина
Браво

Кендал Џенер е најплатена манекенка за 2018 година

Кендал Џенер е најплатена манекенка за 2018 година според официјалната листа која ја објави списанието Форбс. Со годишна заработка од…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.12.2018

ОВЕН Можеби и самите сте виновни за проблематиката која моментално ви е актуелна. Во секој случај тешко ќе се фокусирате…

ПсихоФит: Откријте од каде потекнува вашиот зголемен апетитЗдравје и Фитнес
Совет

ПсихоФит: Откријте од каде потекнува вашиот зголемен апетит

Дали храната ја доживувате како средство за задоволување на основните телесни потреби за да се одржите во добро здравје? Или…

Харден блескаше против ЛА Лејкерс!Спорт
Браво

Харден блескаше против ЛА Лејкерс!

Хјустон го совлада ЛА Лејкерс 126:111, а Џејмс Харден успеа да го надигра Леброн Џејмс. Најкорисниот играч во лигата, во…

Перишиќ ја продолжува кариерата во Јунајтед!?Спорт
Шпекулација

Перишиќ ја продолжува кариерата во Јунајтед!?

Иван Перишиќ би можел да ја продолжи својата кариера во Премиер лигата. Како што пренесува италијански La Repubblica, наводно Хрватот…

Џенаро Гатузо разочаран од своите фудбалери!Спорт
Катастрофа

Џенаро Гатузо разочаран од своите фудбалери!

Џенаро Гатузо, по поразот од Олимпијакос и елиминацијата од Лига Европа изјави дека главни виновници за завршувањето на европската сезона…

Кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во новата 2019та година?Хороскоп
останува да видиме

Кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во новата 2019та година?

Откако од година во година најавуваа и претчувствуваа бројни проблеми кои ќе го зафатат целиот свет, астролозите, на изненадување на…

Нов изум на српски студенти – Паметен тепихЗанимливости
алал да им е

Нов изум на српски студенти – Паметен тепих

Двајца студенти победиле на националниот натпревар за најдобра студентска идеја за 2018 година во Србија, со нивниот проект наречен SmartWalk,…