ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.12.2018

ОВЕН Вие чувствувате потреба да се фокусирате на вистински, материјални работи. Можеби нема да бидете “на ти” со емоциите, но…

Топ 5 суплементи за жени кои се физички активниЗдравје и Фитнес
Совет

Топ 5 суплементи за жени кои се физички активни

Спортските суплементи се составен дел од исхраната на професионалните спортистки, но не и кај жените кои рекреативно се занимаваат со…

Карвахал: Младите играчи покажаа дека не заслужуваат да играат во првата екипа!Спорт
Искрен

Карвахал: Младите играчи покажаа дека не заслужуваат да играат во првата екипа!

Дани Карвахал беше многу лут после вчерашниот пораз од ЦСКА Москва во Лигата на шампионите. Да потсетиме, Кралскиот клуб доживеа…

Кјелини испрати провокација до Лионел Меси.Спорт
Изјава

Кјелини испрати провокација до Лионел Меси.

Џорџо Кјелини испрати остра провокација до најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси. По повод минатонеделното дерби против Интер, тој…

Солари не смета на долг рок на Навас!Спорт
Разочарување

Солари не смета на долг рок на Навас!

Кејлор Навас доби уште еден тежок удар од својот тренер Сантијаго Солари. Европскиот првак математички беше пласиран во осминафиналето, го…

Кристијано Роналдо демантираше дека ќе се венчаат со ГеоргинаШоу бизнис и трач

Кристијано Роналдо демантираше дека ќе се венчаат со Георгина

Фотографиите од раскошниот прстен кој го носи саканата на Роналдо и честите одења во црква, беа доволен повод за јавноста…

Леонардо ди Каприо ќе мора да го врати подарениот ОскарШоу бизнис и трач

Леонардо ди Каприо ќе мора да го врати подарениот Оскар

Леонардо ди Каприо кој како подарок го доби Оскарот на Марлон Брандо од 1954 година, ќе треба да го предаде…

Меланија Трамп русокоса на Fox NewsШоу бизнис и трач
Не и стои лошо

Меланија Трамп русокоса на Fox News

Меланија Трамп, во своето најново интервју за Fox News се појави со нов имиџ. Сопругата на Доналд Трамп ја променила бојата на…

Свекрвата на Тамара ја сподели својата среќа на FacebookШоу бизнис и трач
Среќна баба

Свекрвата на Тамара ја сподели својата среќа на Facebook

Тамара Тодевска го роди своето второ дете, синот Дарен и убавата вест самата ја соопшти на социјалните мрежи. Нејзиниот сопруг Александар…

Провокативни фотографии од новиот спот на СеверинаШоу бизнис и трач
Па згодна си е

Провокативни фотографии од новиот спот на Северина

Северина по гласините дека се разведува се одлучи да ги изненади фановите и да ги увери дека со неа се…