Дедо Мраз кај Ана Кокиќ пристигна пораноШоу бизнис и трач
Преслатко

Дедо Мраз кај Ана Кокиќ пристигна порано

Ана Кокиќ со фановите на својот Инстаграм порфил сподели фотографија од која многумина беа изненадени. Имено пејачката ја фотографираше новогодишната…

Телефоните со 5G технологија ќе бидат поскапи од останатитеМобилни и технологија
Нормално

Телефоните со 5G технологија ќе бидат поскапи од останатите

Со најавата за првиот 5G телефон на компанијата Samsung се очекува дека многу од останатите производители ќе „скокнат“ на трендот…

Богатството на Тим Кук вреди 625 милиони долариМобилни и технологија

Богатството на Тим Кук вреди 625 милиони долари

Богатството на директорот на Епл, Тим Кук изнесува 625 милиони долари. Неговиот капитал се зголемувал истовремено со растот на профитот…

Покрај оваа слика се буди Цеца секое утроШоу бизнис и трач
Очекувано

Покрај оваа слика се буди Цеца секое утро

Цеца се труди својот приватен живот да го сочува далеку од очите на јавноста, а еден таков детаљ токму сега…

Nissan произведе автомобил од еден милион евраАвто-мото
WOW

Nissan произведе автомобил од еден милион евра

Јапонскиот производител „Nissan“ ја претстави сериската верзија на супер-автомобилот „GT-R50“, развиена заедно со студиото „Italdesign“. Компанијата веќе ги прима нарачките…

Џенифер Лопез и Алекс ја китат елката заедно со четирите децаШоу бизнис и трач
HAPPY FAMILY

Џенифер Лопез и Алекс ја китат елката заедно со четирите деца

Празнична атмосфера завладеа во домот на Џенифер Лопез и Алекс Родригез. Популарниот пар ја китеше големата новогодишна елка со четирите…

Кендис Сванапул изгледа прекрасно во бикиниМода и убавина
ПРЕКРАСНА

Кендис Сванапул изгледа прекрасно во бикини

Кендис Сванапул поседува фигура на која многу од нас би позавиделе. Славниот ангел на VS покажа дека е во врвна…

Мадрид не спиеше од радоста на навивачите на РиверСпорт
со среќа

Мадрид не спиеше од радоста на навивачите на Ривер

Ривер Плејт ја освои јужноамериканската титула, што ги турна во екстаза навивачите на црвено-белите, кои буквално го окупираа центарот на…

Ливерпул изби на првото местоСпорт
да не беше Салах..

Ливерпул изби на првото место

Ливерпул мораше да прави пресврт на гостувањето кај Барнли за да стигне до планираните три бода, но ова попладне имаше…

Тимот на Атланта Јунајтед ја освои МЛС лигатаСпорт
честитки

Тимот на Атланта Јунајтед ја освои МЛС лигата

Фудбалерите на Атланта Јунајтед ја освоија титулата во американската МЛС лига. Пред 73.000 гледачи на „Мерцедес Бенц“ стадионот, Атланта ги…