ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.12.2018

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да…

Тренинг за справување со мамурлак по бурна ноќ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Тренинг за справување со мамурлак по бурна ноќ?

Доаѓа период кога и најдисциплираните ќе се опуштат на забавите околу празниците, а тоа неизбежно носи и поголема консумација на…

Фудбалерите на Рома добија интересна казнаСпорт
Ригорозно

Фудбалерите на Рома добија интересна казна

Фудбалерите на Рома играат катастрофална во последно време и впечатокот е дека треба да се случи мало чудо за да…

Маурисио Покетино се чувствува среќен во ТотенхемСпорт
Посветеност

Маурисио Покетино се чувствува среќен во Тотенхем

Маурисио Покетино се огласи во јавноста по најавите дека Манчестер Јунајтед е заинтересиран да го види Аргентинецот како наследник на…

Пеп Гвардиола: Нема да бидеме исфрлени од ЛШСпорт
Изјава

Пеп Гвардиола: Нема да бидеме исфрлени од ЛШ

Пеп Гвардиола даде изјава околу евентуалната санкција на клубот поради кршењето на правилата на Финансискиот фер плеј. Во јавноста излегоа…

Пристигна првиот трејлер за Mortal Kombat 11Музика и филм
фанови, бидете спремни

Пристигна првиот трејлер за Mortal Kombat 11

Видео играта која беше инспирација за многу филмови и серии, во април 2019 година ќе доживее свое ново продолжение. Имено,…

Лима знае најдобро!Шоу бизнис и трач
секогаш совршена

Лима знае најдобро!

Преубавата бразилска манекенка Адријана Лима пред две недели за последен пат прошета по пистата на Викторија Сикрет. По 20-годишната манекенска…

Чикаго Булс доживеа голем пораз на домашен теренСпорт
ги растурија

Чикаго Булс доживеа голем пораз на домашен терен

Чикаго Булс го доживеаја најтешкиот пораз на домашен терен во историјата на франшизата и загубија од Бостон Селтикс со 56…

Новиот Мис на светот е прекрасната хуманитарка Ванеса Понсе де ЛеонУбавици
преубава е

Новиот Мис на светот е прекрасната хуманитарка Ванеса Понсе де Леон

Ванеса Понсе де Леон од Мексико е прогласена за новата Мис на светот, во натпреварот кој се одржа во Кина.…