Лила Филиповска изгледа прекрасно во најновата фотосесијаШоу бизнис и трач

Лила Филиповска изгледа прекрасно во најновата фотосесија

Спасе Рола Јовановски, на Инстаграм објави кусо видео од празничната фотосесија на Лила за една македонска модна марка.  Очигледно Лила…

Криси Тиген и Џон Леџенд не сакаат децата да веруваат во Дедо МразШоу бизнис и трач
Ехх..

Криси Тиген и Џон Леџенд не сакаат децата да веруваат во Дедо Мраз

Криси Тиген, во неодамнешно интервју открила дека има голем проблем поради претстојните празници. Криси, сопругата на музичарот Џон Леџенд е…

Слеп човек го тужи светски познатиот магазин „Плејбој”Занимливости
А што е со другите магазини?

Слеп човек го тужи светски познатиот магазин „Плејбој”

Слеп човек го тужи светски познатиот магазин „Плејбој”, бидејќи нивната веб-страница не е достапна за лица со оштетен вид, објавија…

Нов тренд за новогодишни елкиЗанимливости
Хмм..

Нов тренд за новогодишни елки

Тренд во светот се црни новогодишни елки, а коментарите се најразлични, од „што нема да измислат“ до „супер изгледа“. Новиот…

Нисан повлекува 150 000 возилаАвто-мото
на време

Нисан повлекува 150 000 возила

Јапонската автомобилска компанија соопшти дека планира да повлече 150 000 возила , кои биле подвргнати на лошо тестирање , со…

Рускиот гигант го промовираше првиот паметен телефон Yandex PhoneМобилни и технологија
алал да им е

Рускиот гигант го промовираше првиот паметен телефон Yandex Phone

Најскапата руска ИТ компанија Yandex го претстави својот прв паметен телефон кој што веќе е пуштен во продажба. Yandex Phone…

“Marvel” го претстави трејлерот за последниот дел од “Avengers”Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

“Marvel” го претстави трејлерот за последниот дел од “Avengers”

Долгоочекуваното продолжение на филмот “Avengers: Infinity War” конечно пристигнува, а истата ги води обожавателите назад во светот кој во последниот…

Која е разлика меѓу Роналдо и Кристијано?!Спорт
точна изјава

Која е разлика меѓу Роналдо и Кристијано?!

Италијанските медиуми го искористија присуството на Луис Назарио де Лима Роналдо во Милано за да направат неколку интервјуа со незаборавниот…

Мендеш конечно проговори за иднината на МурињоСпорт
Дали се согласувате?

Мендеш конечно проговори за иднината на Мурињо

Жозе Мурињо веќе нема никакви шанси да се бори за титулата во Премиер лигата и се почесто наидува на препреки во…

Амал Клуни е отмена дама покрај Џорџ КлуниШоу бизнис и трач

Амал Клуни е отмена дама покрај Џорџ Клуни

Амал Клуни не ја криеше среќата додека со Џорџ и неговите родители Ник и Нина се упатуваше на свеченост по…