Френки де Јонг: Немам потпишано никаков договорСпорт
Шпекулација

Френки де Јонг: Немам потпишано никаков договор

ПСЖ успеал да и го украде Френки де Јонг на Барселона купувајќи го големиот суперталент на Ајакс за сума од…

Магла Бенд го објави дуетот со Наташа БеквалацШоу бизнис и трач
Звучи како нов хит

Магла Бенд го објави дуетот со Наташа Беквалац

Магла Бенд и Наташа Беквалац го претставија дуетот за песната „Непријател“, премиерно емитуван на една београдска радио станица. Видео записот…

Јелена призна со што го нервира Новак ЃоковиќШоу бизнис и трач
Идеални се

Јелена призна со што го нервира Новак Ѓоковиќ

Јелена и Новак се хармоничен пар и многу се сакаат, а сега таа призна со што го нервира Новак. Тој…

Објавени номинациите за Златен глобус, Лејди Гага и Бредли Купер водатМузика и филм
Очекувано

Објавени номинациите за Златен глобус, Лејди Гага и Бредли Купер водат

Номинациите за Златен глобус се најчесто точно навестување за тоа каков расплет ќе треба да се очекува на доделувањето на…

Поради овој страв Кевин Харт нема да ги води ОскаритеШоу бизнис и трач
Нереално

Поради овој страв Кевин Харт нема да ги води Оскарите

Комичарот и актер Кевин Харт објави дека се повлекува од улогата на водител на претстојната церемонија на доделување Оскари по…

Како ќе изгледа Aston Martin Vanquish Zagato Shooting BrakeАвто-мото
WOW

Како ќе изгледа Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake

„Aston Martin“ во 2017-та ја најави соработката со компанијата „Zagato“ за подготовката на „Shooting Brake“ верзијата на моделот „Vanquish“, a…

Ева Лонгорија е жена со голема самодовербаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Ева Лонгорија е жена со голема самодоверба

Ева Лонгорија ужива во мајчинството и не подлегнува на притисокот да се врати во топ форма веднаш по породувањето. 43-годишната…

Погледнете ги најскапите модели на Porsche кои се продадени на аукцијаАвто-мото
се врти парата

Погледнете ги најскапите модели на Porsche кои се продадени на аукција

Љубителите и колекционерите на автомобили неретко знаат да издвојат огромни суми за скапоцените и ретките модели од најдобрите светските производители,…

Гвардиола купува голман!Спорт
засилување

Гвардиола купува голман!

Пеп Гвардиола очигледно сака неговиот Манчестер Сити да биде добро покриен на голманската позиција. Манчестер Сити минатото лето го продаде…

Амал Клуни за прв пат се појави во јавност со близначињатаШоу бизнис и трач
БАШ СЕ СЛАТКИ

Амал Клуни за прв пат се појави во јавност со близначињата

Амал и Џорџ Клуни досега посветено го зачувуваа приватниот живот подалеку од медиумските камери. Па, токму затоа многумина беа изненадени…