ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.12.2018

Овен (21.03 – 20.04) Вашата упорна и енергична природа отсекогаш умеела да ви донесе перспектива, поради што и денеска ќе…

5 психолошки фази во фитнесот низ кои мора да поминете!Здравје и Фитнес
Битно

5 психолошки фази во фитнесот низ кои мора да поминете!

Без разлика дали сега почнувате со фитнес програма или сте веќе искусни во вежбањето, постојат психолошки фази во фитнесот низ…

Едуардо Беризо доби отказ!Спорт
За жал...

Едуардо Беризо доби отказ!

Едуардо Беризо повеќе не е тренер на фудбалерите на Атлетик Билбао. Клубот му врачи отказ на Аргентинецот по синоќешниот пораз…

Луис Хамилтон имал несреќа!Авто-мото
Шокантно

Луис Хамилтон имал несреќа!

Луис Хамилтон пред неколку дена и официјално беше крунисан во старо нов владетел во Формула 1, а пред два дена…

Клоп казнет со 8 илјади фунти!Спорт
Заслужено?

Клоп казнет со 8 илјади фунти!

Јирген Клоп денес ја дозна казната поради неговото бурно прославување на голот против Евертон минатиот викенд. Ливерпул славеше со 1:0…

Личната помошничка на Меган Маркл дала отказШоу бизнис и трач
Епа војвотка си е

Личната помошничка на Меган Маркл дала отказ

Мелиса Тубати, лична помошничка на Меган Маркл, дала отказ поради огромен притисок и сѐ тоа завршило прилично бурно – таа…

Само една жена доминираше на изборот за најдобар фудбалерШоу бизнис и трач
Деколтето си го направи своето

Само една жена доминираше на изборот за најдобар фудбалер

Вчеравечер фудбалска Италија ги избираше најдобрите од минатата сезона, а доминираше контроверзиот аргентинец Мауро Икарди, кој патем го победи Горан…

Еди Марфи го доби десеттото детеШоу бизнис и трач
Со среќа

Еди Марфи го доби десеттото дете

Еди Марфи и неговата свршеница Пејџ Бачер добија син, соопшти синоќа портпаролот на познатиот комичар. Како што јавија американските медиуми,…

Ријана изгледа пресекси во новата Savage x Fenty колекција на долна облекаШоу бизнис и трач
Гори

Ријана изгледа пресекси во новата Savage x Fenty колекција на долна облека

Ријана е една од најзгодните пејачки во поновата историја која плени со својот сексапил и стил на облекување каде и…

Кралското семејство е во потрага по нови вработениШоу бизнис и трач

Кралското семејство е во потрага по нови вработени

Пред неколку дена медиумите пишуваа дека асистенката на Меган Маркл дала отказ бидејќи однесувањето на војвотката станало неподносливо. Како што…