Наоми Кемпбел ги сподели своите искуства за девојките кои сакаат да бидат моделиШоу бизнис и трач

Наоми Кемпбел ги сподели своите искуства за девојките кои сакаат да бидат модели

Наоми Кемпбел стана влогер со цел да ги сподели тајните со сите оние кои сакаат да станат модели. Топ моделот,…

Блејк Лајвли заведуваше во сребрена креацијаМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Блејк Лајвли заведуваше во сребрена креација

Версаче организираше ревија во Њујорк, на која беа прикажани моделите од предесенската колекција. Голем број славни личности од првите редови…

Натали Грубовиќ повторно се враќа на малите екраниШоу бизнис и трач

Натали Грубовиќ повторно се враќа на малите екрани

Поранешната Бинго девојка Наталија Грубовиќ откако се породи пред повеќе од една година и на свет донесе девојче, својот живот…

Зошто Роналдо ќе ги изведува пеналите во Јувентус?Спорт
Алегри знае најдоро

Зошто Роналдо ќе ги изведува пеналите во Јувентус?

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри истакна дека португалската супер ѕвезда ќе биде прв изведувач на пеналите во клубот. Роналдо токму…

Хајли открила кога планира да има деца со ЏастинШоу бизнис и трач
добар одговор

Хајли открила кога планира да има деца со Џастин

Од како нивниот брак е официјале, беше само прашање на време кога медиумите ќе почнат да ги прашуваат за плановите…

Дебитираше Audi E-Tron GT ConceptАвто-мото
многу моќно

Дебитираше Audi E-Tron GT Concept

Audi на авто-салонот во Лос Анџелес го претстави концептот на луксузната електрична купе-лимузина која би требало да ги “помрси конците”…

Што ве очекува во Декември според вашиот хороскопски знак?Хороскоп
интересно

Што ве очекува во Декември според вашиот хороскопски знак?

Нештата конечно тргнуваат на подобро кога ајголемата планета во нашиот сончев систем, Јупитер, сега патува кон нејзиниот знак, Стрелец, после…