50Cent со шокантен коментар до својот син на InstagramШоу бизнис и трач

50Cent со шокантен коментар до својот син на Instagram

50Cent ја шокираше јавноста кога на личниот Инстаграм профил на неговиот син му искоментирал дека посакува да го удри автобус.…

15 видови на храна со висока содржина на протеиниЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

15 видови на храна со висока содржина на протеини

Без разлика каква исхрана практикувате, протеините се неизбежни макронутриенти ако сакате да го одржите вашето здравје, да го контролирате апетитот и да…

Рита Ора во врска со Ендрју ГарфилдШоу бизнис и трач
Ако си се сакаат

Рита Ора во врска со Ендрју Гарфилд

Откако ја раскина свршувачката со Ендрју Ват, па се раширија гласините дека се забавува со манекенот Ејал Букер, сега странските…

Борусија Дортмунд останува на врвот во БундеслигатаСпорт
Заслужено

Борусија Дортмунд останува на врвот во Бундеслигата

Марко Ројс и Пако Алкасер и денеска беа херои на жолтиот ѕид на Сигнал идуна парк, Борусија Дортмунд го победи…

Горан Бреговиќ иксрено прозборе за проблемите со дрогатаШоу бизнис и трач
Тешка исповет

Горан Бреговиќ иксрено прозборе за проблемите со дрогата

Горан Бреговиќ ги  напиша некои од најголемите хитови на кокаин. Неговиот прв контакт со дрога бил на 18 години во…

Лука Дончиќ продолжува да изненадува во НБАСпорт
Талент

Лука Дончиќ продолжува да изненадува во НБА

Словенија не успеа да се квалификува на Светското првенство во Кина, а од другата страна на Атлантикот, Лука Дончиќ не…

Вардар се одмазди на Кјелце за поразот на гостински теренСпорт
Одмазда

Вардар се одмазди на Кјелце за поразот на гостински терен

Вардар успеа да го победи Кјелце во Скопје вечерва и со тоа да им се одмазди за претходниот пораз кој…

Koj ќе ја дизајнира венчаницата на Пријанка ЧопраШоу бизнис и трач
ЌЕ БИДЕ ПРЕКРАСНА

Koj ќе ја дизајнира венчаницата на Пријанка Чопра

Како и се останато што се подготвува околу свадбената атмосфера на глумицата Пријанка Чопра, така и венчаницата нема да ги…

Неверојатна трансформација на Мараја КериШоу бизнис и трач
БРАВО!

Неверојатна трансформација на Мараја Кери

Мараја Кери за промоцијата на новиот музички албум насловен Caution изгледа неверојатно добро! 48-годишната пејачка по породувањето со близнаците наталожила дури…

Меган Фокс шармира во сако-фустанШоу бизнис и трач

Меган Фокс шармира во сако-фустан

Меган Фокс активно ја промовира својата серија „Legends of the Lost“. 32-годишната актерка во блескав костум од брендот Redemption гостуваше…