Елен и помогна на Џулија Робертс да собере повеќе следбеници на InstagramШоу бизнис и трач
Смеење до солзи

Елен и помогна на Џулија Робертс да собере повеќе следбеници на Instagram

Џулија Робертс имаше забавно гостување во шоуто на Елен Деџенерис. 60-годишната водителка со неколку „трикови“ се обиде да ѝ помогне…

Џерард Батлер хоспитализиранШоу бизнис и трач
Со помин

Џерард Батлер хоспитализиран

Откако целосно му изгоре домот на славниот актер, Џерард Батлер, во пожарот во Калифорнија, тој се соочува со уште еден…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.12.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 01.12.2018

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Дали ви е потребна детокс диета?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Дали ви е потребна детокс диета?

Детокс диетите станаа толку популарни што речиси и да не познавам човек што не пробал да практикува некоја од нив…

Кејт Мидлтон се огласи за кавгата со Меган МарклШоу бизнис и трач
Не е се така како што изгледа

Кејт Мидлтон се огласи за кавгата со Меган Маркл

Изминатиов период се шпекулира дека Кејт и Меган не се во добри односи, па дури и дека нивната нетрпеливост ги…

Алегри: Додека Роналдо не побара од мене да одмори тој ќе играСпорт
Изјава

Алегри: Додека Роналдо не побара од мене да одмори тој ќе игра

Масимилијано Алегри на денешната прес конференција објави што планира да прави со формата на Кристијано Роналдо. Тој вели дека инсистирал…

Женската ракометна репрезентација на Македонија убедливо го совлада АзербејџанСпорт
Браво

Женската ракометна репрезентација на Македонија убедливо го совлада Азербејџан

Женската ракометна репрезентација на Македонија со победа ги започна квалификациите за СП 2019 година, откако денеска убедливо го совладаа Азербејџан…

Кејлор Навас разочаран од својот статус во РеалСпорт
Искрен

Кејлор Навас разочаран од својот статус во Реал

Кејлор Навас е еден од играчите кој имаше значајна улога во успесите на Реал Мадрид во последниве неколку години, но…

Третиот панел на „Профемина“ во знакот на „Revalid“ – 80% од убавината на жената е негувана и чиста коса!Настани

Третиот панел на „Профемина“ во знакот на „Revalid“ – 80% од убавината на жената е негувана и чиста коса!

Присутните во преполната конференциска сала во хотелот „Александар палас“ имаа можност да ја проследат третата панел-дискусија под покровителство на „Revalid“, насловена како „Нега…

Меланија Трамп,дама во деловно изданиеШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Меланија Трамп,дама во деловно издание

Меланија Трамп одржа говор пред стотици студенти во Универзитетот Либерти во Вирџинија. Првата дама на САД им се обрати на…