Виктор Апостоловски го објави спотот за песната „Знам“Музика и филм
Премиера

Виктор Апостоловски го објави спотот за песната „Знам“

Виктор Апостоловски денес го објави спотот за песната „Знам“ кој го сними во родната Битола. Како и претходните негови хитови…

Кој ќе биде кум на детето на Меган Маркл и принцот ХариШоу бизнис и трач

Кој ќе биде кум на детето на Меган Маркл и принцот Хари

Иако кралското бебе пристигнува на пролет следната година, веќе се познати кои ќе бидат кумовите. Војводата и војвотката од Сасекс…

Џенифер Лопез беше специјална гостинка во шоуто на ЕленШоу бизнис и трач

Џенифер Лопез беше специјална гостинка во шоуто на Елен

Во емисијата, успешната актерка и пејачка зборуваше за одржувањето на своето тело во фит форма и за можноста да стапи…

Новиот Porsche 911Авто-мото

Новиот Porsche 911

Осмата генерација на иконата: Светска премиера во Лос Анџелес Сензација во Лос Анџелес: Porsche 911 сега влегува во осмата генерација.…

Џастин Бибер и Хајли Болдвин се преселиле од САДШоу бизнис и трач
нека им е со среќа!

Џастин Бибер и Хајли Болдвин се преселиле од САД

Брачниот пар Џастин Бибер и Хајли Бибер одлучиле да го заменат својот сончев дом во Калифорнија, со снежна и многу…

Кој ќе ја земе „Златната топка“?Спорт
заслужено!

Кој ќе ја земе „Златната топка“?

На почетокот на Декември или поточно на трети декември ќе биде доделена најпрестижната награда во светот на фудбалот-тоа е „Златната…

ПСЖ го доби големото дерби над Ливерпул!Спорт
И Тотенхем ги задржа шансите за осминафинале

ПСЖ го доби големото дерби над Ливерпул!

ПСЖ успеа да оствари победа во дерби дуелот со Ливерпул кој се одигра на „Паркот на принцовите“, и е триумф…

Златните придобивки на лукот!Здравје и Фитнес
нема штета

Златните придобивки на лукот!

Најмоќните борци за вашето здравје се околу нас, а меѓу нив секако е лукот, чие неговото консумирање на празен желудник…

Кои се причините поради кои Саманта одбила да го снима третиот дел од „Сексот и Градот“?!Шоу бизнис и трач
дали ја оправдувате?

Кои се причините поради кои Саманта одбила да го снима третиот дел од „Сексот и Градот“?!

Неодамна дознавме дека во третиот дел уште во првите пет минути умира еден од омилените ликови на женската публика, а…