Што си подаруваат меѓу себе во кралското семејствоЗанимливости
Не е така лошо

Што си подаруваат меѓу себе во кралското семејство

Кралското семејство за Божиќ има традиција да се качува на вага. Меѓутоа, ова не е единствена чудна работа која се…

Обожавателите на The Big Bang Theory имаат едно барање за последната епизодаМузика и филм
Интересно

Обожавателите на The Big Bang Theory имаат едно барање за последната епизода

Со тоа што на серијата “The Big Bang Theory” ѝ се ближи крајот, обожавателите на популарниот ситком на “NBC” имаат…

Создавачот на Сунѓерот Боб почина на 57 години.Шоу бизнис и трач

Создавачот на Сунѓерот Боб почина на 57 години.

Стивен Хиленбург, создавачот на популарниот цртан Сунѓерот Боб, почина на 57 години. Тој починал по кратката битка со Амиотрофична латерална…

Guns N’ Roses го прекина концерт во Абу ДабиШоу бизнис и трач
Се случува

Guns N’ Roses го прекина концерт во Абу Даби

Guns N’ Roses го прекина концерт во Абу Даби, затоа што му се слошило на пејачот Аксел Роуз. На почетокот,…

Совршен леопардски зимски стил на Викторија БекамМода и убавина
ЗАТОА Е МОДНА ИКОНА

Совршен леопардски зимски стил на Викторија Бекам

Познатата сопруга на фудбалерот Дејвид Бекам секогаш е беспрекорно облечена, па не е ни чудно што е модна инспирација за…

54-годишната Сандра Булок шармираше во елегантна креацијаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

54-годишната Сандра Булок шармираше во елегантна креација

Синоќа се одржа европската премиера на филмот „Bird Box“. Како главна протагонистка, Сандра Булок не го пропушти прикажувањето на филмот…

Згодна и заводлива на 54 години и понатаму го носи прекарот „Тело“Шоу бизнис и трач
презгодна

Згодна и заводлива на 54 години и понатаму го носи прекарот „Тело“

Таа е една од најпознатите жени на светот, а позади себе има сериозна кариера како супермодел, па благодарение на тоа…

Компанијата Астон Мартин се откажаа од Формула 1Авто-мото
нажалост

Компанијата Астон Мартин се откажаа од Формула 1

Астон Мартин загубиле интерес за производство на Формула 1 мотор откако спортот се премисли за новите правила од 2021 година,…

Лацио ќе го продава Милинковиќ-Савиќ?!Спорт
бизнис си е бизнис

Лацио ќе го продава Милинковиќ-Савиќ?!

Клаудио Лотито, претседателот на Лацио, во интервју за италијанското „Раи Радио“ истакна дека би можеле да го продадат еден од…

Кортни Кардашијан позираше како од мајка родена за „GQ“Шоу бизнис и трач
СМЕЛ ПОТЕГ

Кортни Кардашијан позираше како од мајка родена за „GQ“

Речиси и да нема таков што не ја знае или не се сеќава на насловната страница од 2014 година на…