ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.11.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 29.11.2018

ОВЕН Одличен момент за нешто што со денови го одолговлекувате и конечно ќе го завршите. Првиот дел од денот е…

Дали ви е потребна детокс диета?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Дали ви е потребна детокс диета?

Детокс диетите станаа толку популарни што речиси и да не познавам човек што не пробал да практикува некоја од нив…

Еден Азар го пропушта дуелот против ПАОКСпорт
Лоши вести

Еден Азар го пропушта дуелот против ПАОК

Еден Азар нема да биде подготвен за утрешниот натпревар на лондонската екипа против грчки ПАОК во Лига Европа. Азар има…

Хасан Салихамиџиќ стави крај на шпекулациите!Спорт
Изјава

Хасан Салихамиџиќ стави крај на шпекулациите!

 Хасан Салихамиџиќ, порача дека Нико Ковач останува тренер и понатаму, без оглед на шпекулациите за негово заминување. Баерн претходниот викенд…

Мауро Икарди ги почести соиграчите со Ролекс часовнициСпорт
Секоја чест

Мауро Икарди ги почести соиграчите со Ролекс часовници

Мауро Икарди веќе неколку години е најзначајниот играч на Интер, играч без кој не може да се замисли тимот, играч…

Во Тетово ќе се одржи 25ти орнитолошки шампионат во МакедонијаНастани
Вреди да се види

Во Тетово ќе се одржи 25ти орнитолошки шампионат во Македонија

Во Тетово од 29ти ноември па до 2ри декември ќе се одржи натпревар и изложба на птици, во организација на…

Ова што го прават Бекамови со Харпер на никој не му се допаѓаШоу бизнис и трач
Не се единствени

Ова што го прават Бекамови со Харпер на никој не му се допаѓа

Дејвид Бекам на Instagram објави фотографија со ќерката Харпер, а јавноста веднаш бурно реагираше. На фотографијата Бекам ја бакнува седумгодишна…

Се ожени Шејн Мекгоуен, Џони Деп му свирел на свадбатаШоу бизнис и трач
Честито

Се ожени Шејн Мекгоуен, Џони Деп му свирел на свадбата

Џони Деп како специјален гостин свирел во понеделникот на венчавката на музичката легенда Шејн Мекгоуен, пренесуваат медиумите. Мекгоуен и Деп…

Цеца со уште еден подарок за синот и снаатаШоу бизнис и трач
Баш убаво

Цеца со уште еден подарок за синот и снаата

Цеца не ја крие радоста поради свршувачката на нејзиниот син Вељко со неговата избраничка Богдана Родиќ. Таа откако ја побараа…

Алекс Родригез и приреди необична шега на Џенифер ЛопезШоу бизнис и трач
Баш се забавни

Алекс Родригез и приреди необична шега на Џенифер Лопез

Џенифер Лопез е неприкосновена филмска и музичка икона која што и да направи ги воодушевува своите обожаватели, но и најблиските.…