Карл Лагерфелд покажа недостаток на заби додека ги вклучува божиќните светла во ПаризШоу бизнис и трач

Карл Лагерфелд покажа недостаток на заби додека ги вклучува божиќните светла во Париз

Карл Лагерфилд важи за модна икона, а во јавноста секогаш се претставува во беспрекорно издание. Карл на фотографиите е озбилен, препознатлив…

Повеќе од 120.000 луѓе за време на Black Friday во Skopje City MallНастани
Рекордна посетеност за Black Friday и викендот

Повеќе од 120.000 луѓе за време на Black Friday во Skopje City Mall

Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите…

„Диор“ новогодишно го украси парискиот бутикЗанимливости
преубаво

„Диор“ новогодишно го украси парискиот бутик

Подготовките за новогодишните празници се во тек кај модната куќа „Диор“, што се забележува и од украсувањето на главниот бутик…

Хајди Клум остава без здив во топлес фотографијаШоу бизнис и трач
секогаш совршена

Хајди Клум остава без здив во топлес фотографија

Манекенката Хајди Клум, веќе со години наназад е една од најзгодните жени на светот. Овие денови, сексапилната Германка ужива со…

Apple ќе ја намалува цената на новите АјфониМобилни и технологија
што се мора, се мора

Apple ќе ја намалува цената на новите Ајфони

Со оглед на разочарувачката помалата побарувачка од очекуваната, Apple на јапонскиот пазар најверојатно ќе ја намалат цената на новиот iPhone…

Барселона остана без уште тројца важни играчиСпорт
ситуацијата не е добра

Барселона остана без уште тројца важни играчи

Прволигашот Барселона и тренерот Ернесто Валвереде во наредниов период ќе се соочат со доста проблеми околу играчкиот кадар, а причина…

Гатузо проговори за своите планови со ИбрахимовиќШоу бизнис и трач
реално

Гатузо проговори за своите планови со Ибрахимовиќ

Калчолигашот Милан дефинитивно ќе биде активен во зимскиот преоден рок и само прашање е кои фудбалери ќе пристигнат на „Сан…

Ѓоковиќ им испрати честитка на хрватските тенисериСпорт
човек со големо срце

Ѓоковиќ им испрати честитка на хрватските тенисери

Светскиот број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ и упати убава честитка на Хрватска за освојувањето на титулата од Дејвис купот, која…

Како изгледаат празничните декорации во Белата куќаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Како изгледаат празничните декорации во Белата куќа

Белата куќа блесна во празнично руво. Меланија Трамп покажа како изгледаат овогодишните декорации во претседателскиот дом. За разлика од минатата година,…

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивалНастани

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивал

Скопје постер фестивалот, манифестација која остана посветена на застапување на принципот за одбрана на квалитетниот – општествен и некомерцијален плакат,…