Цеца e елегантна „снежна кралица“Шоу бизнис и трач
БАЛКАНСКА ДИВА

Цеца e елегантна „снежна кралица“

Балканската музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ во бел елегантен костум со шешир, како снежна кралица се појави на прес конференција. Мегапопуларната…

Mini John Cooper Works GP пристигнува во 2020 годинаАвто-мото
предобар!

Mini John Cooper Works GP пристигнува во 2020 година

Британскиот произведувач Mini, кој е во сопственост на германскиот автомобилски бренд BMW, го најави новиот John Cooper Works GP за…

Дортмунд го освои Мајнц, а Лукебакио го порази Баерн МинхенСпорт
тоа е фудбалот

Дортмунд го освои Мајнц, а Лукебакио го порази Баерн Минхен

Баерн Минхен направи уште еден голем кикс во германската Бундеслига и тоа пред своите гледачи против аутсајдерот Фортуна Дизелдорф. Актуелниот…

Дара Бубамара со провокативна фотографија како од мајка роденаШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Дара Бубамара со провокативна фотографија како од мајка родена

Српската пејачка Дара Бубамара со жешка фотографија на социјалните мрежи ги размрда фановите. Сексапилната пејачка на фотката позира како од…

Пирели е единствен снабдувач на гуми во Ф1 до 2023 годинаСпорт
традицијата продолжува

Пирели е единствен снабдувач на гуми во Ф1 до 2023 година

Италијанската компанија Пирели останува единствен снабдувач на пневматици во Формула 1 шампионатот, откако го продолжи договорот со ФИА и со…

Гатузо и подари потпишан дрес на 100-годишната навивачка на МиланШоу бизнис и трач
убав гест

Гатузо и подари потпишан дрес на 100-годишната навивачка на Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо пред неделната средба со Лацио се сретна со 100-годишната навивачка на клубот, Ана Виторини за…

Погледнете ги првите фотографии од новото “Porsche 911”Авто-мото
тоа и се очекуваше

Погледнете ги првите фотографии од новото “Porsche 911”

Неколку дена пред светската премиера, на Интернет се појавиле официјални фотографии од новата генерација на 911-ката. Иако во ниска резолуција,…