Ова е настапот на Марија на Детска ЕвровизијаМузика и филм
Браво

Ова е настапот на Марија на Детска Евровизија

Одличен настап имаше денеска македонската претставничка на Детската Евровизија во Минск, Белорусија. Погледнете ја Марија Спасовска со „Дома“. Марија Спасовска…

Ким Кардашијан откри детали за домашното видеоШоу бизнис и трач
Само потврди

Ким Кардашијан откри детали за домашното видео

Ким Кардашијан го шокираше светот кога во последната епизода на шоуто „Во чекор со Кардашијан“, откри дека била под дејство…

Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метриЗанимливости
Tulip Tower

Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метри

Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метри што е замислена во форма на огромно лале, па ќе се…

LG патентираше телефон со 16 камериМобилни и технологија

LG патентираше телефон со 16 камери

LG до Американското биро за патенти поднесе барање за патентирање на телефон со 16 сензори на задниот панел, кои се…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.11.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.11.2018

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Колку се важни растителните влакна во исхраната?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Колку се важни растителните влакна во исхраната?

Ако до сега не сте ги сметале растителните влакна за важен дел од исхраната, сте се лишиле од многу позитивни…

Бријаторе: Нема друг кој е така идеален како АлонсоАвто-мото
Интересно

Бријаторе: Нема друг кој е така идеален како Алонсо

Флавио Бријаторе, познатиот лик од минатото во Формула 1, го изрази своето разочарување што овој мото спорт го загубил еден…

Унаи Емери на интересен начин го учи англискиот јазикСпорт
Изјава

Унаи Емери на интересен начин го учи англискиот јазик

Унаи Емери оваа сезона е тренер на Арсенал, откако цели 23 години Топчиите ги водеше Арсен Венгер. Иако немаше баш…

Колина: Фудбалот сега е шоу бизнис!Спорт
Искрен

Колина: Фудбалот сега е шоу бизнис!

Пјерлуиџи Колина на свој начин, искрено и отворено посочи која е главната цел на фудбалот во денешно време. Фудбалот сега…

Анџелина Џоли e грациозна дама во белоШоу бизнис и трач
НАВИСТИНА Е

Анџелина Џоли e грациозна дама во бело

Анџелина Џоли не се откажува од својата улога во борбата против сексуалното насилство во услови на војна. Холивудската актерка и…