„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалотНастани

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалот

Скопје постер фестивалот го празнува отворањето на новата деката во својата историја. Фестивалот, настан за промоција на плакатот и дизајнот…

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕНастани

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕ

На Неделата на дизајнот во Скопје годинава ќе има десет концерти на музичари и диџеи од регионот, кои ќе настапат…

Синот на Вил Смит призна дека е гејШоу бизнис и трач
ХМММ...

Синот на Вил Смит призна дека е геј

Синот на Вил Смит, Џејден Смит јавно изјави дека е хомосексуалец и дека подолго време негов дечко бил раперот Тајлер.…

Ријана позира во долна облекаШоу бизнис и трач
СЕКСИ ИЗДАНИЕ

Ријана позира во долна облека

Светската музичка ѕвезда Ријана, за „Блек Фрајдеј“ сними кампања за долна облека, која на своите клиенти им нуди на своите…

Како изгледаше приватната забава на Софија Вергара за Денот на благодарностаШоу бизнис и трач

Како изгледаше приватната забава на Софија Вергара за Денот на благодарноста

Софија Вергара организираше голема приватна забава по повод Денот на благодарноста. Популарната актерка славеше со роднини и пријатели, меѓу кои…

Александра Пријовиќ блесна со трудничкиот стомак на сценаШоу бизнис и трач

Александра Пријовиќ блесна со трудничкиот стомак на сцена

Ацо Пејовиќ имаше концерт во „Штарк арена“ каде пред преполната сала ги пееше своите хитови. Сепак, најголемо внимание привлече дуетот…

Првиот трејлер за филмската верзија на дизниевиот хит „Кралот лав“Музика и филм

Првиот трејлер за филмската верзија на дизниевиот хит „Кралот лав“

Еден од омилените цртани филмови од Дизни ќе добие филмска верзија. На големото платно, следната година, ќе започне да се…

Алекс Родригез сподели фотографија со Џенифер Лопез и четирите деца во креветШоу бизнис и трач

Алекс Родригез сподели фотографија со Џенифер Лопез и четирите деца во кревет

Џенифер Лопез и Алекс Родригез организираа голема вечера за да го прослават Денот на благодарноста заедно со нивните семејства. Но,…