YouTube неодамна почна да објавува познати холивудски филмовиМузика и филм
И тоа бесплатно

YouTube неодамна почна да објавува познати холивудски филмови

ЈуТјуб неодамна почна да објавува познати холивудски филмови, кои корисниците може да ги гледаат бесплатно. Иако изборот на филмови, во…

Гугл ги зајакнува прописите за политичко рекламирање пред изборите во ЕУМобилни и технологија

Гугл ги зајакнува прописите за политичко рекламирање пред изборите во ЕУ

Гугл соопшти дека ќе ги заостри условите за огласување во Европската унија во рамки на настојувањето на спречување на ширење…

Кејти Пери е најплатената пејачка за 2018 годинаМузика и филм
Добра заработка

Кејти Пери е најплатената пејачка за 2018 година

Кејти Пери е прва на топ 10 листата најплатени пејачки за 2018 година на „Форбс“, со што ја симна Бијонсе од…

Исчезна Кевин СпејсиШоу бизнис и трач
сите исчезнуваат

Исчезна Кевин Спејси

Американскиот актер Кевин Спејси веќе една година не се појавил во јавноста, а многумина се прашуваат каде исчезнал тој, бидејќи…

Цела естрада беше во домот на Лепа БренаШоу бизнис и трач

Цела естрада беше во домот на Лепа Брена

Во семејството Живојиновиќ секоја година се слави „Свети Архангел“, а како и секогаш гости се познати јавни личности. Средени и…

Касиљас наскоро во нов клубСпорт
нема стоп

Касиљас наскоро во нов клуб

Шпанскиот весник „АС“ пренесува дека Икер Касиљас засега не размислува за пензија, туку за нов трансфер. Имено, за искусниот 37…

Викторија Бекам во секси црвено изданиеМода и убавина
ЗАТОА Е МОДНА ИКОНА

Викторија Бекам во секси црвено издание

Славната дизајнерка ја носеше својата омилена црвена комбинација од новата колекција по вторпат. 44-годишната поранешна поп-ѕвезда беше фотографирана во ролка,…

Парис Хилтон ја откажа венчавката и не го враќа прстенотШоу бизнис и трач
ХМММ...

Парис Хилтон ја откажа венчавката и не го враќа прстенот

Парис Хилтон ја откажа свадбата која бомбастично ја најавуваше на почетокот на месецот со до тогаш – најсовршениот избраник на…

Бред Пит згоден и шармантен на гала на BreitlingШоу бизнис и трач
ТОЈ НЕ СТАРЕЕ

Бред Пит згоден и шармантен на гала на Breitling

Бред Пит забрзуваше женски срца на црвениот тепих во Пекинг, Кина. 54-годишниот актер шармираше во елегантно издание на гала организирана…

Оливер Кан е наследникот на Ули Хенес?!Спорт
соодветна замена, или не?

Оливер Кан е наследникот на Ули Хенес?!

„Билд“ пренесува дека Ули Хенес наскоро би можел да поднесе оставка како прв човек на Баерн Минхен, а за негов…