Нивес Целзиус во ноќница го дочека првиот снегШоу бизнис и трач
ХМММ...

Нивес Целзиус во ноќница го дочека првиот снег

Хрватската старлета се фотографираше со првиот снег во Загреб оваа година. „Првиот снег го дочекав со ноќница“, напишала таа во…

Карди Би сподели детали за мајчинствотоШоу бизнис и трач
ИСКРЕНА ИСПОВЕД

Карди Би сподели детали за мајчинството

“Изгубив толку многу килограми.”  Ова е она што Карди го напиша во “Твитер”, и предизвика дискусија за справувањето со килограмите…

Снуп Дог доби ѕвезда на Холивудскиот Булевар на славнитеШоу бизнис и трач
УШТЕ ЕДЕН ВО НИЗАТА

Снуп Дог доби ѕвезда на Холивудскиот Булевар на славните

Раперот Снуп Дог доби ѕвезда на Холивудскиот Булевар на славните. Ова се случи пред 25-годишнината од неговиот деби албум „Doggystyle“.…

Дејвид Гета ужива на плажа со 24-годишната девојкаШоу бизнис и трач
БАШ УЖИВА

Дејвид Гета ужива на плажа со 24-годишната девојка

Дејвид Гета ужива во топлото време во Мајами. Славниот диџеј, кој пред неколку дена наполни 51 година, се забавуваше на…

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕНастани

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕ

ОБЈЕКТИВНОСТ е темата на осмото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) што се отвора на 21.…

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во МакедонијаНастани

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во Македонија

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во…