Анџелина Џоли без градник на себе се прошета низ Лос Анџелес со своите децаШоу бизнис и трач

Анџелина Џоли без градник на себе се прошета низ Лос Анџелес со своите деца

Анџелина Џоли е фотографирана заедно со децата во Лос Анџелес додека сите заедно оделе на семеен ручек. Актерката делувала расположена,…

Цеца го откри новиот член во нивниот домШоу бизнис и трач
Стига принова

Цеца го откри новиот член во нивниот дом

Откако Цеца јавно на Инстаграм објави неколку видеа минатата недела, овој пат таа повторно ги изненади фановите објавувајќи нова фотографија.…

Меланија Трамп се појави во капут на Диор вреден 10.000 долариШоу бизнис и трач

Меланија Трамп се појави во капут на Диор вреден 10.000 долари

На церемонијата во Белата куќа вчера правата дама на САД , Меланија Трамп се појави во интересен капут од Кристијан…

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 годинаНастани

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум.…

Роберт Де Ниро се разведува по 21 година бракШоу бизнис и трач
УШТЕ ЕДЕН ВО НИЗАТА

Роберт Де Ниро се разведува по 21 година брак

Роберт Де Ниро и Грејс Хајтауер се разведуваат по 21 година во брак. Според релевантни странски медиуми, 75-годишниот актер и…

Новиот iPad Pro се витка како лист хартијаМобилни и технологија
алал да им е

Новиот iPad Pro се витка како лист хартија

Откако неколкумина корисници на Reddit се пожалија дека новиот iPad Pro премногу лесно се витка, на YouTube каналот “JerryRigEverything” е…

Поп пејачката го покажа своето меѓуподножје, па ги остави сите без зборови!Шоу бизнис и трач
сеуште е згодна

Поп пејачката го покажа своето меѓуподножје, па ги остави сите без зборови!

Поп ѕвездата Гвен Стефани и некогашна пејачка на групата “No Doubt”, има 49 години и три деца, а изгледа посексапилно…

Алесандро Костакурта смета дека Ибра нема потреба да се враќа во МиланСпорт
сеуште не е доцна

Алесандро Костакурта смета дека Ибра нема потреба да се враќа во Милан

Како што пренесуваат италијанските медиуми, голема е веројатноста наскоро Златан Ибрахимовиќ да се врати во редовите на Милан. Иако многумина…

Сити и Барса се борат за Френки Де ЈонгСпорт
жустро

Сити и Барса се борат за Френки Де Јонг

Манчестер сити и Барселона ќе ја водат битката за потписот на талентираниот играч на Ајакс, Френки Де Јонг. Манчестер сити,…

Помалку познати факти за глумицата и нејзиниот приватен животШоу бизнис и трач
интересно, зар не?

Помалку познати факти за глумицата и нејзиниот приватен живот

Младата глумица Дакота Џонсон (29) е родена во Тексас во семејство на глумци, а нејзиниот татко е Дон Џонсон,  мајка…