Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култураНастани

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култура

Со задоволство ве покануваме на третото издание на КРИК – меѓународен фестивал  за критичка култура, во организација на Контрапункт, кое…

Пристигна новогодишната елка во Белата куќаШоу бизнис и трач
ПРАЗНИЦИ СЕ БЛИЖАТ

Пристигна новогодишната елка во Белата куќа

Доналд и Меланија Трамп, ја примија новогодишната елка наменета за Белата куќа, со што и официјално почнува празничната сезона во…

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за ЧеткарНастани

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за Четкар

Помина доста време од кога на Соултрекерите за прв пат им го претставивме Македонскиот пејач/гитарист Владимир Четкар. Овој дипломец на…

По што се разликува Black Friday во Македонија и во АмерикаНастани

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Продавниците, големите трговски брендови и шопинг центрите низ Македонија го најавија најголемиот шопинг ден во годината – Black Friday. Оваа…

Меган Маркл е елегантна трудницаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Меган Маркл е елегантна трудница

Меган Маркл и принцот Хари беа специјални гости на хуманитарната свеченост „Royal Variety Performance“. Штом парот пристигна пред лондонскиот Паладиум,…

50-годишниот Борис Новковиќ очекува детеШоу бизнис и трач
ТРЕТА СРЕЌА

50-годишниот Борис Новковиќ очекува дете

Борис Новковиќ по третпат ќе стане татко. 50-годишниот пејач очекува дете со својата 24-годишна девојка Ирис Волф. Среќната вест ја потврди Новковиќ…