ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.11.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.11.2018

ОВЕН Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема…

3 лекции што можеме да ги научиме од повременото постење!Здравје и Фитнес
Режим на исхрана

3 лекции што можеме да ги научиме од повременото постење!

Повременото постење (intermittent fasting) е популарен режим на исхрана за ослободување од вишок килограми. Иако ставовите за него во фитнес…

По Нејмар се повреди и Мбапе!?Спорт
Лоши вести

По Нејмар се повреди и Мбапе!?

Франција игра пријателски меч против Уругвај, а најверојатно главниот играч им се повреди. При напад на триколорите, голманот на Уругвај,…

Диабала: Сите ние сакаме Меси да се врати во националниот тим!Спорт
Јасна порака

Диабала: Сите ние сакаме Меси да се врати во националниот тим!

Лионел Меси веќе неколку месеци нема настап за репрезентацијата на Аргентина која под водство на Лионел Скалони се обидува да…

Ибрахимовиќ се договорил со раководството на Милан!?Спорт
Камбек

Ибрахимовиќ се договорил со раководството на Милан!?

Златан Ибрахимовиќ според најавите од Италија од јануари повторно ќе биде член на италијански Милан. Голгетерот во кариерата 2 години…

Познатата актерка повторно стапи во брак!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Познатата актерка повторно стапи во брак!

Актерката Менди Мур, овој викенд го кажала судбоносното „Да“, и стапила во брак со музичарот Тејлор Голдсмит. Тие направиле приватна…

Масерати сепак не котира добро на пазаротАвто-мото
Штета баш..

Масерати сепак не котира добро на пазарот

Првиот човек на Масерати открива зошто компанијата не котира добро на пазарот иако многумина очекувале дека Масерати со доаѓањето на…

Парис Хилтон ја раскинала веридбатаШоу бизнис и трач
жал ни е

Парис Хилтон ја раскинала веридбата

На почетокот на годината Парис Хилтон се вереше со актерот Крис Зилк, но изгледа дека нема да има венчавка, бидејќи…

Кејлор Навас со нов договорСпорт
Нека му е со среќа!

Кејлор Навас со нов договор

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас, ќе ја продолжел соработката со Реал Мадрид на уште една година. Актуелниот договор на…

Суперлигата е само фикција, изјави Александар ЧеферинСпорт
тоа е вистината

Суперлигата е само фикција, изјави Александар Чеферин

Александар Чеферин, претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА), во интервју за Би-би-си рекол дека идејата за основање на Суперлига е…