ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.11.2018Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.11.2018

ОВЕН Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема…

Најчести грешки што го успоруваат процесот на слабеењеЗдравје и Фитнес
Совети за слабеење

Најчести грешки што го успоруваат процесот на слабеење

Вежбате редовно и следите режим на исхрана а немате видливи резултати во процесот на слабеење? Постојат повеќе можни причини за тоа, но…

Радамел Фалкао во Реал од јануари?Спорт
Трансфер бомба

Радамел Фалкао во Реал од јануари?

Актуелниот европски шампион Реал се надева да ги реши проблемите во нападот со ангажман на квалитетен голгетер во јануарскиот преоден…

Раиола пристигнал во Милано за да го заврши трансферот на Златан Ибрахимовиќ!?Спорт
Шпекулација

Раиола пристигнал во Милано за да го заврши трансферот на Златан Ибрахимовиќ!?

Мино Раиола заминал во Италија за да го комплетира трансферот на Златан Ибрахимовиќ во Милан. Раиола пристигнал во Милано во…

Еден Азар: Мислам дека не ја заслужувам Златната топкаСпорт
Скромно

Еден Азар: Мислам дека не ја заслужувам Златната топка

Еден Азар веќе неколку сезони прикажува сјајни перформанси во тимот на Челси и во белгиската репрезентација. Во врска со изборот…

Гвен Стефани во потрага по сурогат-мајкаШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Гвен Стефани во потрага по сурогат-мајка

Пејачката Гвен Стефани (49) одлучи да го прошири семејството. Иако веќе има три деца со својот поранешен сопруг Гавин Росдејл…

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за прв пат ќе се одржи во МакедонијаНастани

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за прв пат ќе се одржи во Македонија

Првиот специјализиран машки магазин Friday.mk и агенцијата за организирање на настани MOMENTUM INC веќе со полна пареа работи на настанот…

Фантастичен концерт на Brit Floyd во СкопјеНастани

Фантастичен концерт на Brit Floyd во Скопје

BRIT FLOYD се посветени на тоа да го оживеат Pink Floyd во секоја нота и секој потег, поради што заслужено…

Рада Манојловиќ ги збудале ХрватитеШоу бизнис и трач
ЗНАЕ КАКО ТРЕБА

Рада Манојловиќ ги збудале Хрватите

Српската фолкерка Рада Манојловиќ спаѓа меѓи најзгодните и најатрактивните пејачки не само во Србија туку и пошироко – во регионот.…